Serie A: Juventus lepszy od Parmy

• Data publikacji: 01.09.2018, 22:29

W drugim sobotnim meczu 3. kolejki Serie A, na Stadio Ennio Tardini Parma gościła mistrza kraju Juventus Turyn. Goście pokonali beniaminka ligi i pozostali na pozycji lidera tabeli.

Faworytem tego spotkania byli goście z Turynu i szybko potwierdzili te przypuszczenia. Już w 2. minucie objęli oni prowadzenie, gdy doskonałe dośrodkowanie w pole karne wykonał Juan Cuadrado, a Mario Mandzukić wbił piłkę do siatki. Gospodarze nie podłamali się i w kolejnych kilku minutach próbowali przedostać się pod bramkę Juventusu. W 12. minucie "Stara Dama" stworzyła sobie kolejną groźną sytuację, ale strzał Federico Bernardeschiego ładnie obronił golkiper Parmy. Dwie minuty później powinno być 1:1, jednak potężne uderzenie z rzutu wolnego Leo Stulaca, wylądowało tylko na poprzeczce bramki Wojciecha Szczęsnego. W 18. minucie tym samym odpowiedzieli goście, ale Luigi Sepe musiał interweniować. Osiem minut potem Giorgio Chiellini minimalnie chybił, po dograniu z rzutu rożnego. Co nie udało się gospodarzom kilkanaście minut wcześniej, udało się w 33. minucie. Jeden z graczy dośrodkował w pole karne, Szczęsny minął się z piłką, a Gervinho wpakował ją do bramki. Wynik do końca pierwszej połowy się już nie zmienił, choć oba zespoły próbowały to uczynić.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gracze Juventusu, ale strzały Cristiano Ronaldo i Samiego Khediry nie były zbyt precyzyjne i nie zagroziły bramce Sepe. W 57. minucie indywidualną akcją popisał się Ronaldo, lecz w ostatniej chwili jeden z obrońców zablokował Portugalczyka. 60 sekund później było już jednak 1:2. Prostopadłe podanie Mandzukicia przejął Blaise Matuidi i mocnym strzałem w górny róg bramki dał "Juve" ponowne prowadzenie. W 73. minucie znakomitą okazje na podwyższenie wyniku miał rezerwowy Douglas Costa, ale jego strzał z narożnika pola karnego odbił się tylko od lewego słupka. Goście do końca kontrolowali tempo gry i zmuszali do biegania piłkarzy Parmy. Ostatecznie Juventus zwyciężył i z kompletem punktów pozostanie liderem tabeli, a Cristiano Ronaldo nadal musi poczekać na swoje premierowe trafienie w Serie A.

Parma 1:2 Juventus (1:1)

Bramki: Gervinho 33' - Mandzukić 2', Matuidi 58'

Parma: Sepe - Iacoponi, Bruno Alves, Gagliolo, Gobbi - Rigoni (60' Deiola), Stulac, Barilla - Gervinho (61' Da Cruz), Inglese, Di Gaudio (80' Ceravolo)

Juventus: Szczęsny - Alex Sandro, Chiellini, Bonucci, Cuadrado - Matuidi, Pjanić (73' Can), Khedira (80' Dybala) - Ronaldo, Mandzukić, Bernardeschi (55' Costa)

Żółte kartki: Rigoni - Pjanić, Bernardeschi, Cuadrado

Sędzia: Daniele Doveri