Euroliga: porażka lidera w Kazaniu

• Data publikacji: 22.01.2022, 09:00

Wydaje się, że Euroliga ma już za sobą największe problemy z pandemią koronawirusa w tym sezonie. W 22. kolejce rozegrano wszystkie spotkania, a nawet odbyły się dwa zaległe mecze. Najciekawiej było w Kazaniu, gdzie Unics wygrał z Barceloną.

Niecały miesiąc temu Barcelona po niesamowitym meczu i dogrywce wygrała z Unicsem Kazań. Mecz w Rosji zapowiadał się na bardzo trudny dla lidera tabeli. I tak też się wydarzyło. W drugiej kwarcie goście z Hiszpanii mieli kilka punktów przewagi, ale w trzeciej części gry Unics przejął inicjatywę. Później przewaga gospodarzy była jeszcze większa i wynosiła nawet 10 punktów. Zespół z Kazania utrzymał prowadzenie i wygrał 70:64. Lorenzo Brown zdobył aż 22 punkty. Dla Barcelony to piąta porażka w sezonie, z czego trzecia w czterech ostatnich meczach. Skorzystał z tego Real, który z bilansem 16-3 objął pozycję lidera. Ekipa z Madrytu pewnie wygrała 89:74 w Berlinie z Albą.

Ciekawie zapowiadał się też inny mecz rozgrywany w Rosji. CSKA Moskwa podejmowało Armani Exchange Mediolan. Włoski zespół trzy dni wcześniej pokonał 84:76 Albę Berlin w zaległym meczu 18. kolejki. Drużyna Ettore Messiny wygrała także w Moskwie i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Goście szybko zdobyli przewagę i po pierwszej kwarcie wygrywali 23:10. Prowadzenia nie oddali już do końca i triumfowali 67:57. Ważnymi zawodnikami w swoich drużynach byli koszykarze z przeszłością w PLK. Iffe Lundberg (CSKA) zdobył 15 punktów i był najskuteczniejszym graczem spotkania, a Trey Kell dorzucił do dorobku Armaniego dziewięć oczek. Anadolu Efez wygrało 82:81 z Panathinaikosem, a decydujący rzut za trzy punkty trafił Adrien Moerman.

Dwa zwycięstwa w tym tygodniu odniosło AS Monako. W zaległym meczu 19. kolejki, w wewnątrz francuskim pojedynku wygrało 100:75 z LDLC Asvel Villeurbanne. Następnie ograło na wyjeździe 86:77 Zenit St. Petersburg. Francuska drużyna szybko objęła prowadzenie 14:4. Zenit odrobił straty, ale Monako w trzeciej kwarcie odskoczyło na dobre. Liderem gości był Mike James, który zdobył 21 punktów. Mateusz Ponitka rzucił sześć oczek.