Piłka ręczna - ME mężczyzn: Polska - Szwecja [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 21.01.2022, 19:30

Biało-Czerwoni zawiedli w pierwszym meczu fazy zasadniczej przeciwko Norwegii, ale mecz ze Szwecją będzie już zupełnie inną historią. Czy po niespełna 24 godzinach podopieczni Patryka Rombla podniosą się po trudnej porażce? Zapraszamy na naszą relację LIVE z pojedynku ze Szwecją! Start już o godzinie 18:00.

POLSKA - SZWECJA 18:28 (6:14)

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE. Zapraszamy na najbliższy mecz reprezentacji Polski w niedzielę o 15:30. Przeciwnikami Biało-Czerwonych będą Rosjanie.

Polska - Szwecja 18:28 Thulin, bramkarz Szwecji, został wybrany zawodnikiem tego spotkania, co tylko podkreśla problemy ofensywne Polaków. Niestety, nie wynikały one tylko z wyśmienitego strzeżenia bramki - wiele rzutów Polaków w ogóle nie doszło do skutku, ponieważ wcześniej popełniali one proste błędy techniczne.

Polska - Szwecja 18:28 Koniec pojedynku. Lagengren stawia kropkę nad "i" skutecznym szybkim atakiem.

Polska - Szwecja 18:27 Dwie minuty do finałowego gwizdka. Rzut Przytuły wylądował za bramką przeciwników.

Polska - Szwecja 18:27 Krajewski w trakcie kontrataku znalazł się pod żółtą ścianą, ale nie powstrzymało go to w pokonaniu Thulina.

Polska - Szwecja 17:26 Johansson dał pokaz swoich możliwości! Co za bramka wkrętką!

Polska - Szwecja 16:25 Gra w mniejszości nie powstrzymała Szwedów w zdobyciu bramki numer 25. Manewr z pustą bramką zdał swój egzamin.

Polska - Szwecja 16:24 Jędraszczyk minął obrońce energicznym zwodem i wywalczył rzut karny. Krajewski na trzy tempa zamienił go na bramkę.

Polska - Szwecja 15:24 Krajewski prezentuje kolejny pewny rzut ze skrzydła. Zaraz po nim do siatki trafił Syprzak, który wygrał pojedynek fizyczny na kole.

Polska - Szwecja 13:24 Moryto poszedł na przebój w kontrataku i pokonał bramkarza po zejściu od zewnątrz.

Polska - Szwecja 12:24 Przybylski przełamał ręce Thulina bardzo mocnym rzutem z lewej strony boiska.

Polska - Szwecja 11:23 Ariel Pietrasik zastąpił Olejniczaka na lewym paśmie działań. Nowe twarze w szeregach biało-czerwonych nie eliminują jednak starych błędów. Kolejny błąd techniczny w rozegraniu.

Polska - Szwecja 11:23 Kamil Syprzak wydostał się spod opieki obrońców i wpisał się na listę strzelców pięknym rzutem sytuacyjnym.

Polska - Szwecja 10:22 Zmiana w polskiej bramce - Mateusz Zembrzycki dostaje swoje minuty. Nie miał szans przy dwóch pierwszych pojedynkach ze Szwedami. Błędy indywidualne nie opuściły reprezentantów Polski.

Polska - Szwecja 10:22 Damian Przytuła, który ominął początek turnieju przez pozytywny wynik testu na koronawirusa, melduje się na boisku. Jędraszczyk źle podał do ustawionego w narożniku skrzydłowego.

Polska - Szwecja 10:21 Mellegard zatrzymany przez Korneckiego. W obronie Carlsbogard przekroczył przepisy, natomiast rzut karny nie został wykorzystany przez Morytę.

Polska - Szwecja 10:29 Moryto zszedł ze skrzydła na koło, gdzie został dostrzeżony przez Michała Daszka.

Polska - Szwecja 9:19 Jędraszczyk umieścił piłkę w siatce, ale niestety przekroczył linię wyznaczającą pole bramkowe. W odpowiedzi Szwedzi wypracowali dziesięciobramkową przewagę.

Polska - Szwecja 9:18 Moryto dobrze wyprowadził Krajewskiego w kontrataku, a ten wykończył akcję z dużą pewnością rzutową.

Polska - Szwecja 8:17 Czuwara zebrał piłkę po obronionym rzucie Olejniczaka, ale trzeci raz z rzędu nie sprostał zadaniu. Wyręczył go Dawydzik, który został dobrze dostrzeżony przez Jędraszczyka.

Polska - Szwecja 7:16 Poprawka Czuwary ponownie nie minęła szwedzkiego bramkarza.

Polska - Szwecja 7:16 Felix Claar zesłany na dwie minuty kary za faul na Jędraszczyku. Jan Czuwara mógł pokonać Thulina ze skrzydła, ale poległ w pojedynku jeden na jednego.

Polska - Szwecja 7:14 Na środku rozegrania pojawił się Piotr Jędraszczyk, natomiast Michał Olejniczak został przesunięty na lewe rozegranie. Ten dobór personalny zakończył się składną akcją wykończoną przez Arkadiusza Moryte.

Polska - Szwecja 6:14 Czas na drugą połowę! Polacy przy piłce.

Zapraszamy na kontynuowanie naszej relacji LIVE już za kilkanaście minut.

Polska - Szwecja 6:14 Gra Polaków w ofensywie nie napawa optymizmem. Podopieczni trenera Rombla ostatnią bramkę z gry zdobyli w 12. minucie meczu. Do szatni Szwedzi schodzą z ośmiobramkową przewagą. Czy Polacy będą w stanie poprawić swoje rozegranie, a tym samym nawiązać walkę z rywalami?

Polska - Szwecja 6:14 Ostatnia minuta meczu. Polacy po raz kolejny źle zagrywali na koło, a Szwedzi bez problemu trafili do pustej bramki.

Polska - Szwecja 6:13 Piotr Chrapkowski wrócił z tymczasowego wygnania, natomiast kolejny Polak tymczasowo udał się na ławkę kar. Tym razem padło na Dawida Dawydzika. Hampus Wanne nie oszczędza Korneckiego z linii siedmiu metrów.

Polska - Szwecja 6:11 Efektowna akcja Przybylskiego i Moryty nie okazała się efektywna. Tym razem Szwedzi nie pomylili się w ataku z przewagą jednego gracza.

Polska - Szwecja 6:10 Kapitan reprezentacji Polski, Piotr Chrapkowski, zesłany na dwie minuty kary. Lagergren nie wykorzystał tymczasowej gry w przewadze.

Polska - Szwecja 6:10 Na parkiecie zameldował się Rafał Przybylski. Nie miał on bezpośredniego udziału w akcji, ale jej finał można uznać za sukces. Sędzia podyktował rzut karny, a Arkadiusz Moryto na dwa tempa pokonał Thulina.

Polska - Szwecja 5:10 Polacy wyglądają przyzwoicie w defensywie, aczkolwiek proste błędy w rozegraniu póki co eliminują szanse na dogonienie Szwedów.

Polska - Szwecja 5:10 Plan Rombla na kolejną akcję został zniweczony przez błąd chwytu Michała Olejniczaka. Mateusz Kornecki uratował kolegów z opresji, ale w starciu z Patterssonem był bez szans.

Polska - Szwecja 5:9 Patryk Rombel reaguje na ofensywny marazm. Przerwa na żądanie polskiego szkoleniowca.

Polska - Szwecja 5:8 Biało-Czerwoni od siedmiu minut nie potrafią znaleźć sposobu na ulokowanie piłki w siatce. Ich próby obsłużenia kołowego są bardzo przewidywalne dla Szwedów. Rzut Michała Daszka również nie zdał egzaminu.

Polska - Szwecja 5:8 Olejniczak zamarkował podanie na skrzydło i chciał indywidualnie zaskoczyć bramkarza, ale jego techniczny rzut okazał się za słaby na doświadczonego Thulina.

Polska - Szwecja 5:8 Hampus Wanne ponownie zamienił siódemkę na bramkę. Celownik Sićki nieco się rozstroił, ponieważ rzut lewego rozgrywającego wylądował obok słupka.

Polska - Szwecja 5:7 Szwedzi zgubili piłkę, ale na pochwałę zasługuje cały polski blok defensywny, który skutecznie antycypował natarcia przeciwników. Sytuacja nie wyglądała już tak kolorowo w ataku - Kamil Syprzak zmarnował bardzo dogodną sytuację.

Polska - Szwecja 5:7 Mateusz Kornecki zaliczył kolejne dwie spektakularne interwencje, ale nie jest w stanie obronić wszystkiego.

Polska - Szwecja 5:6 Ten, który przed chwilą był faulowany na kole, odpowiedział w najlepszy możliwy sposób - Dawydzik z pierwszą bramką w tej rywalizacji.

Polska - Szwecja 4:6 Sandell ujrzał żółtą kartkę za faul na Dawydziku.

Polska - Szwecja 4:6 Hampus Wanne rzuca bezbłędnie z rzutu karnego. Polacy odpowiedzieli akcją zaprojektowaną pod Przemysława Krajewskiego, który nie pomylił się z wyśmienitej pozycji z lewego skrzydła.

Polska - Szwecja 2:4 Szymon Sićko z pierwszym trafieniem! Klasycznie dokonał tego z okolic 10. metra.

Polska - Szwecja 2:3 Seria pomyłek w ofensywie Polaków zostaje przerwana przez pewne wykończenie kontrataku przez Akradiusza Morytę.

Polska - Szwecja 1:3 Złe dogranie do koła Michała Olejniczaka kończy się przejęciem piłki przez Szwedów, a w konsekwencji kolejną bramką Gottfridssona. Szwedzi mogli zwiększyć przewagę do trzech trafień, ale nieoczekiwanie ze skrzydła pomylił się Hampus Wanne.

Polska - Szwecja 1:2 Mateusz Kornecki zanotował dwie pierwsze udane interwencję. Polski bramkarz bardzo dobrze wszedł w mecz po nienajlepszy występie z Norwegią. Niestety, dwie szanse Polaków na wyjście na prowadzenie spaliły na panewce.

Polska - Szwecja 1:1 Polacy zaczęli w defensywie, a na jej środku występuje duet Chrapkowski-Dawydzik. Jim Gottfridsson znalazł sposób na zdobycie pierwszej bramki, wymijając Olejniczaka. Młody rozgrywający Łomży Vive Kielce odkupił swoje winy w akcji ofensywnej i trafił pierwsza bramkę dla Biało-Czrewonych.

Pierwszy gwizdek już tuż tuż! Tymczasem czas na hymny narodowe.

Względem meczu z Norwegią, w dzisiejszym spotkaniu w miejsce Melwina Beckmana pojawił się Damian Przytuła.

Maciej Gębala uzyskał negatywny wynik testu na koronawirusa, ale mimo tego nie pojawił się w kadrze na dzisiejsze spotkanie.