Biathlon - PŚ: życiowy wynik Anny Mąki!
Marcus Cyron, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.01.2022, 15:49

Z bardzo dobrej strony w biegu indywidualnym podczas biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie zaprezentowała się Anna Mąka, która uzyskała życiowy wynik, zajmując 12. miejsce. Po zwycięstwo sięgnęła Francuzka Justine Braisaz-Bouchet.

Piątkowy bieg indywidualny na 15 km kobiet odpuściło kilka czołowych zawodniczek. Na starcie zabrakło m.in. Marte Olsbu Roeiseland czy sióstr Oeberg. Wolne dostały także dwie najlepsze nasze reprezentantki Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk. W rywalizacji mieliśmy zatem trzy Polki: Annę Mąkę, Kingę Zbylut i Natalię Tomaszewską.

Świetnie zaprezentowała się Anna Mąka, która osiągnęła najlepszy wynik w karierze. Polka nieco odstawała biegowo, ale na strzelnicy trafiła 19 z 20 strzałów. Jedna minuta doliczona spowodowała, że nasza biathlonistka uplasowała się na 12. lokacie. Kinga Zbylut i Natalia Tomaszewska bardzo dużo pudłowały. Pierwsza z nich zainkasowała siedem dodatkowych minut i zakończyła rywalizację na 84. miejscu. Tomaszewska pomyliła się sześć razy, co razem ze słabym biegiem dało odległe 89. miejsce.

Na strzelnicy mieliśmy bardzo dużo pudeł. Żadnej z zawodniczek nie udało się strzelić na czysto. Najlepsza okazała się Justin Braisaz-Bouchet, która zanotowała tylko jedno pudło na trzecim strzelaniu i z przewagą 51 sekund nad swoją rodaczką Julią Simon sięgnęła po zwycięstwo. Druga z Francuzek zaliczyła dwa pudła. Podium uzupełniła natomiast Szwedka Mona Brorsson ze stratą 1:37. Na szóstej pozycji znalazła się Czeszka Marketa Dawidowa, która tym samym zapewniła sobie małą Kryształową Kulę za bieg długi.