Futsal - ME: Rosja gromi na początek "polskiej" grupy

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 21.01.2022, 19:10

Pierwsze spotkanie "polskiej" grupy C futsalowego EURO pomiędzy Rosją i Słowacją zakończyło się pewnym zwycięstwem "Sbornej" aż 7:1.

Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się być Rosjanie, którzy znajdują się w futsalowym rankingu na piątym miejscu. Słowacy są zaś dopiero na 26. pozycji, "oczko" nad Polską. Również ostatnie potyczki między tymi ekipami kończyły się spokojnymi triumfami naszych północnych sąsiadów.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Słowaków, bowiem już w 3. minucie meczu Peter Kozar wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Potem jednak Rosja coraz bardziej dochodziła do głosu i w 10. minucie Artiom Antoszkin doprowadził do wyrównania. Już kilkadziesiąt sekund później, podopieczni trenera Skorowicz prowadzili 2:1. Anton Sokołow ładnie wymanewrował obrońcę Słowaków i potężnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Drugie 20 minut Rosjanie zaczęli od trafienia kolejnej bramki. Antoszkin zdobył swojego drugiego gola, który był niemalże kopią pierwszego trafienia Rosjanina. W 30. minucie Robinho popisał się świetną indywidualną akcją i podwyższył prowadzenie, a już minutę później kardynalny błąd słowackiego golkipera Richarda Obermana wykorzystał Antoszkin i skierował piłkę do bramki, przy okazji kompletując hat-tricka. Rosjanie kontynuowali swoje ataki i w 35. minucie Sokołow podwyższył wynik na 6:1. Dwie minuty później gola zdobył tym razem Iwan Miłowanow, który udanie wykończył ładną, kombinacyjną akcję swojego zespołu. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem "Sbornej" aż 7:1.

Rosja - Słowacja 7:1 (2:1)

Bramki: 10' Antoszkin, 11' Sokołow, 23' Antoszkin, 29' Robinho, 30' Antoszkin, 35' Sokołow, 37' Miłowanow - 3' Kozar

Rosja: Putiłow, Abramow, Zamtaradze - Cziskala, Dawidow, Lima, Robinho, Abramowicz, Antoszkin, Milowanow, Nando, Nijazow, Paulinho, Sokołow

Słowacja: Oberman, Karpiak - Dosa, Drahovsky, Kozar, Rick, Cerovsky, Ostrak Serbin, Sevcik, Smericka, Turek, Zatović, Zdrahal

Żółte kartki: 28' Antoszkin

Sędziowie: Grigorij Oszomkow, Viktor Bugenko