Australian Open - ATP: Nadal i Zverev w kolejnej rundzie; gra też pogromca Hurkacza.
pixabay.com

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.01.2022, 17:20

W piątek poznaliśmy pierwszych zawodników, którzy znaleźli się w 1/8 finału Australian Open 2022. Wśród nich znaleźli się m.in. Rafa Nadal i Alexander Zverev.

W trzech setach swoje mecze zakończyli Gael Monfils i  Alexander Zverev. Francuz skrzętnie wykorzystuje sprzyjającą drabinkę i nie stracił w turnieju jeszcze seta. Tym razem 7:6(4), 6:1, 6:3 ograł Christiana Garina. W kolejnej rundzie znów jego rywal, Miomir Kecmanović, będzie niżej notowany. Z kolei Niemiec 6:3, 6:4, 6:4 wyeliminował kwalifikanta - Radu Albota. O awans do najlepszej ósemki nie będzie już mu jednak łatwo, gdyż zmierzy się z Denisem Shapovalovem.

Kanadyjczyk, podobnie jak w czterech innych meczach, rozegrał cztery sety. Mierzącego 211 cm Reilly'ego Opelkę odprawił 7:6(4), 4:6, 6:3, 6:4. Wspomniany wcześniej Kecmanović osiągnął już najlepszy wynik w wielkoszlemowych startach. Serb wygrał 6:4, 6:7(8), 6:2, 7:5 z Lorenzo Sonego. Zacięte spotkanie stoczyli Sebastian Korda i Pablo Carreno-Busta. Hiszpan wyeliminował Amerykanina 6:4, 7:5, 6:7(6), 6:3. Gracz rozstawiony z siódemką zmierzy się z Matteo Berrettinim. Włoch przez ostatnie problemy zdrowotne był skazywany na porażkę w starciu z Carlosem Alcarazem. Młody tenisista z Półwyspu Iberyjskiego wydawał się znakomicie przygotowany do rywalizacji w Melbourne. Tymczasem to finalista Wimbledonu lepiej zniósł trudy czterogodzinnego meczu, wygrywając 6:2, 6:7(3), 4:6, 2:6, 7:6(10-5).

Ostatnią parę w 1/8 finału stworzyli Rafa Nadal i Adrian Mannarino. Hiszpan wygrał 6:3, 6:2, 3:6, 6:1 z Karenem Chaczanowem. Pogromca Huberta Hurkacza stoczył zażartą batalię z Asłanem Karacewem. Francuz po ponad cztero i półgodzinnej grze triumfował 7:6(4), 6:7(4), 7:5, 6:4. Każdy z setów trwał ponad godzinę.

Gael Monfils (FRA) [17] - Christian Garin (CHI) [16]:

Alexander Zverev (GER) [3] - Radu Albot (MLD) [Q]: 6:3, 6:4, 6:4

Denis Shapovalov (CAN) [14] - Reilly Opelka (USA) [23]: 7:6(4), 4:6, 6:3, 6:4

Miomir Kecmanović (SRB) - Lorenzo Sonego (ITA) [25]: 6:4, 6:7(8), 6:2, 7:5

Pablo Carreno-Busta (ESP) [19] - Sebastian Korda (USA): 6:4, 7:5, 6:7(6), 6:3

Matteo Berrettini (ITA) [7] - Carlos Alcaraz (ESP) [31]: 6:2, 7:6(3), 4:6, 2:6, 7:6(10-5)

Rafael Nadal (ESP) [6] - Karen Chaczanow (RUS) [28]: 6:3, 6:2, 3:6, 6:1

Adrian Mannarino (FRA) - Asłan Karacew (RUS) [18]: 7:6(4), 6:7(4), 7:5, 6:4