Premier League: arcyważne zwycięstwo Norwich. „Kanarki” rozbiły Watford
Jbb503 / wikimedia

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 21.01.2022, 23:03

Na Vicarage Road przyszło nam oglądać starcie dwóch drużyn, walczących o utrzymanie w angielskiej elicie. W pierwszych fazach tej potyczki lepsi wydawali się piłkarze Watfordu, ale druga połowa to prawdziwa katastrofa „Szerszeni” i wygrana gości 3:0.

Od pierwszego gwizdka arbitra oglądaliśmy intensywne spotkanie, lecz żadna z ekip nie potrafiła przeprowadzić składnego ataku. Brakowało dokładności pod polem karnym przeciwnika i precyzji w końcowych momentach akcji. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy płynność gry zdecydowanie uległa pogorszeniu. Liczne faule i napomnienia sprawiły, że byliśmy świadkami brzydkiego meczu. Świadczy o tym, chociażby tylko jeden celny strzał oddany przez gospodarzy. Do szatni oba zespoły zeszły z bezbramkowym remisem.

Druga odsłona o wiele ciekawsza. W 51. minucie Norwich wyszło na prowadzenie. Pukki odebrał piłkę obrońcy i zagrał do Josha Sargenta, który nieczysto uderzył futbolówkę, ale dzięki temu zdobył przepiękną bramkę. Po krótkiej konsultacji z VAR Mike Dean uznał trafienie amerykańskiego zawodnika. Podopieczni Claudio Ranieriego chcieli szybko odpowiedzieć i wyrównać, lecz ich ataki były nieskuteczne. Równo po godzinie gry sędzia został zmuszony do przerwania spotkania ze względu na awarie oświetlenia na stadionie. Po dziesięciu minutach obie jedenastki wróciły do gry. Wydaje się, że ta przerwa bardziej pomogła gościom. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu, dublet ustrzelił Sargent, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony boiska. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Emmanuel Dennis, co praktycznie pogrzebało szanse Watfordu na uzyskanie korzystnego rezultatu. Pod koniec meczu, samobójcze trafienie zaliczył Juraj Kucka, ustalając wynik na 3:0 dla Norwich. „Kanarki” zrobiły spory krok, aby utrzymać się w Premier League. Kibiców Watfordu na pewno może pocieszyć fakt, że ich drużyna ma jeszcze trzy mecze zaległe.

Watford - Norwich: 0:3 (0:0)

Bramki: 51', 74' Sargent, 90+2' (sam.) Kucka

Watford: Bachmann - Kamara (84' Sema), Samir, Kabasele, Kiko (89' Kucka) - Cleverley (59' Cucho), Kayembe, Sissoko - Pedro, King, Dennis

Norwich: Gunn - Williams, Gibson, Hanley, Aarons - Rashica (90+5' Płacheta), Lees Melou, Sorensen (21' McLean), Sargent - Pukki (86' Byram), Idah

Żółte kartki: 36', 77' Dennis - 38' McLean

Czerwona kartka: 77' Dennis

Sędzia: Mike Dean