Zwycięstwa faworytek i rzuty karne w pierwszej kolejce Superligi kobiet

• Data publikacji: 02.09.2018, 09:27

Rozpoczynają się rozgrywki klubowe w piłce ręcznej. Zmagania zainaugurowała również PGNiG Superliga kobiet. W sobotę rozegrano pierwszą kolejkę gier.

Problemów ze zdobyciem pierwszego kompletu punktów nie miały mistrzynie Polski. MKS Perła Lublin rozgromiła na własnym parkiecie Arkę Gdynia. Zespół z Lubelszczyzny wygrał różnicą dwudziestu bramek 32:12. Prawie równie wysoko triumfowało Metraco Zagłębie Lubin. Wicemistrzynie Polski w derbach Dolnego Śląska pokonały 39:20 zespół KPR Jelenia Góra. U siebie wygrała także Energa AZS. Ekipa z Koszalina pokonała 30:25 Ruch Chorzów.

O końcowym wyniku jednego ze spotkań musiały zadecydować rzuty karne. Po 60 minutach meczu Piotrcovii Piotrków Trybunalski ze Startem Elbląg był wynik 24:24. W rzutach karnych szczypiornistki z Elbląga wygrały 5:4. Korona Handball Kielce wygrała na wyjeździe 30:26 z UKS-em PCM Kościerzyna. Wyrównane było spotkanie KPR Gminy Kobierzyce z Pogonią Szczecin. Do przerwy gospodynie prowadziły jedną bramką, ale po zwycięstwo sięgnęły zawodniczki ze Szczecina.