Narciarstwo alpejskie - PŚ: Goggia ze zwycięstwem, wiatr utrudnił rywalizację

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 22.01.2022, 13:15

Zjazd pań w Cortina d'Ampezzo przysporzył sporo problemów. Organizator zmuszony był skrócić trasę, a mocny wiatr nie pomagał zawodniczkom w szybkim pokonywaniu trasy. Rywalizację zwyciężyła Sofia Goggia.

Jako pierwsza wystąpiła Mirjam Puchner, która pokonała trasę poprawnie, chociaż jej czas wcale nie był wybitny. Szybko została wyprzedzona przez drugą Austriaczkę – Ramonę Siebenhofer, która z czasem 1:07,18 objęła prowadzenie. To, czego dokonała startująca jako siódma Sofia Goggia, było godne podziwu. Jej narty były naprawdę szybkie i mimo dwóch dużych błędów i problemów z utrzymaniem trasy wyprzedziła poprzednią liderkę o 0,20 sekundy.

Przez długi czas na pierwszych pozycjach nie dochodziło do jakichkolwiek zmian czy rotacji. Wówczas wystartowała Czeszka Ester Ledecka, która pokonała trasę na tyle sprawnie, że wskoczyła na trzecie miejsce z czasem 1:07,24. Warto zauważyć, że w Cortina d’Ampezzo wiał mocny wiatr, co utrudniało kolejnym zawodniczkom uzyskanie dobrego rezultatu. Im dalej w las tym pewniejsze było zwycięstwo Goggi. Mało która ze startujących przebijała się chociażby do pierwszej dziesiątki. Udało się to Elisabeth Reisinger, która prezentowała się jako 25. Ostatecznie na podium stanęły Włoszka, Austriaczka oraz Czeszka.