Australian Open: bez Rosolskiej w drugim tygodniu
NAPARAZZI/ Wikimedia

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 22.01.2022, 10:30

Alicja Rosolska i Japonka Nao Hibino w drugiej rundzie Australian Open przegrały ze Słowaczką Viktorią Kuzmovą i Rosjanką Wierą Zwonariową. Takie rozstrzygnięcie nie jest niespodzianką. Faworytki przez większość spotkania kontrolowały wydarzenia na korcie, choć Polka i Japonka miały też swoje momenty.

Po trudnym meczu pierwszej rundy z Ann Li i Alison Riske przed Alicją Rosolską i Nao Hibino stało jeszcze większe wyzwanie. Ich rywalkami były rozstawione z "16" Viktoria Kuzmova i Wiera Zwonariowa. Mająca już 37 lat Rosjanka to bardzo utytułowana zawodniczka. Na swoim koncie ma trzy deblowe tytuły wielkoszlemowe, a dziesięć lat temu, w parze ze Swietłaną Kuzniecową, triumfowała właśnie w Melbourne. W sobotnim meczu swoją przewagę faworytki zarysowały po kilkunastu minutach, przełamując w czwartym gemie. Tego breaka pewnie utrzymały do końca wygranej 6:3 partii.

Nieco więcej emocji przyniósł drugi set. Tym razem Słowaczka i Rosjanka w trzecim gemie zdobyły przewagę, ale Rosolska i Hibino walczyły dzielnie o pozostanie w grze o awans. Po chwili zdołały wyrównać. W połowie tej części spotkania miały miejsce cztery wyrównane gemy rozstrzygane na przewagi, w których obydwa duety miały swoje szanse na przełamania. Jednak to Kuzmova i Zwonariewa wykorzystały jedną ze swoich okazji, dzięki czemu chwilę później cieszyły się z awansu po wygraniu tej partii 6:4.

Viktoria Kuzmova/Wiera Zwonariowa (SVK/RUS) [16] – Nao Hibino/Alicja Rosolska (JPN/POL) 6:3 6:4