Narciarstwo alpejskie - PŚ: niesamowita historia w Kitzhubel. Faworyci nie podołali

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 22.01.2022, 14:45

Kapitalne rozstrzygnięcie w Kitzbuhel. Niespodziewanie na najwyższym stopniu podium stanął Dave Ryding, który świetnie poradził sobie w obu przejazdach. Henrik Kristoffersen długo utrzymywał prowadzenie i finalnie zajął trzecie miejsce, podskoczywszy o 20 miejsc.

Rywalizacja panów w slalomie była zacięta i trudna. Wielu nie ukończyło pierwszego przejazdu, w tym nasz jedyny Polak – Michał Jasiczek. Pogoda nie rozpieszczała, intensywne opady śniegu nie pomagały, jednakże trasa była przygotowana solidnie. Drugą rzeczą natomiast był fakt, że trasa ta była trudna przez co wielu narciarzy miało problem z jej ukończeniem. Agresywną, mocną jazdą wykazał się Henrik Kristoffersen, który uzyskał łączny czas 1:41,91 i tym samym objął prowadzenie. Jak się okazało na długo, gdyż z 15 zawodników aż sześciu nie dotarło do mety.

Gdy druga 15 wkroczyła do gry wydawało się, że Kristoffersen w końcu znajdzie swojego pogromcę. Tymczasem mimo ładnych zjazdów, świetnych skrętów, kolejni narciarze nie potrafili wykorzystać swojego zapasu i przebić się na pierwszą pozycję. Tak było w przypadku Michaela Matta, Johannesa Strolza czy Loica Meillarda. Udało się to dopiero Lucasowi Braathenowi, który świetnie poradził sobie z trasą. Jechał bardzo płynnie, umiejętnie dostosowywał rytm i ułożenie nart, co dało mu czas lepszy od Kristoffersena o 0,27 s. Niedługo później świetnie poradził sobie Brytyjczyk Dave Ryding, który pokonał trasę bezbłędnie i z czasem 1:41,26 objął prowadzenie. Nawet Clement Noel, który wydawałoby się, że poradzi sobie z presją, nie podołał. Podobnie było w przypadku Alexa Vinatzera. Niesamowita historia została napisana w Kitzbuhel. Kristoffersen podskoczył aż o 20 miejsc i stanął na najniższym stopniu podium, Brytyjczyk wygrał rywalizację, a drugi był Lucas Braathen.