Premier League: piękne bramki oraz przerwany mecz przez... dron!

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 22.01.2022, 18:25

Jak co tydzień w sobotę o godzinie 16:00 Premier League uraczyło nas trzema spotkaniami. W Manchesterze miejscowe Czerwone Diabły wygrały z West Hamem United po golu Marcusa Rashforda w ostatnich sekundach spotkania. Na Elland Road doszło do małej niespodzianki, gdyż Newcastle United odniósł swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie Premier League po bramce swojego kapitana Jonjo Shelveya. W spotkaniu pomiędzy Brentfordem a Wolverhampton doszło do dziwnej sytuacji, gdyż sędzia przerwał mecz po zobaczeniu drona. Koniec końców spotkanie zostało dograne, a Wilki zwyciężyły i zbliżyły się do topowych czterech miejsc.

Pierwsze połowy we wszystkich spotkaniach nie przyniosły nam zbytnio emocji i nie padła żadna bramka. Na Old Trafford żadna z drużyn nie oddała nawet celnego strzału. Bardzo dobre spotkanie w Manchesterze United rozgrywał dawno niewidziany Harry Maguire, który był ostoją defensywy, gdzie rządził i dzielił, co mogło się podobać sympatykom tej drużyny. W drużynie gości wyróżniał się Declan Rice, czyli prawdopodobnie jedno z najgorętszych nazwisk na Wyspach Brytyjskich w przyszłym okienku transferowym. Druga połowa w Manchesterze nabrała rumieńców i już w 50. minucie Fred zaskoczył Areolę silnym strzałem w lewe okno, lecz Francuz poradził sobie z tym strzałem. Przez całą drugą część spotkania piłkarze Ralpha Ragnicka dominowali nad przeciwnikiem, lecz poza strzałem wyżej wymienionego Brazylijczyk nie potrafili poważniej zagrozić defensywie Młotów. W ostatnich sekundach spotkania gospodarze przeprowadzili całkiem niezłą akcję, gdzie główną rolę odegrali rezerwowi. Cavani otrzymał prostopadłe podanie od Martiala, a Urugwajczyk wystawił piłkę do pustej bramki Rashfordowi, który z zimną krwią wykończył tę akcję na wagę trzech punktów!

Delikatnie inaczej sprawa wyglądała na Elland Road, gdzie podopieczni Marcelo Bielsy kontrolowali przebieg spotkania. W 11. minucie Daniel James oddał bardzo mocny strzał, lecz w środek bramki, z czym Martin Dubravka nie miał problemów. W 29. minucie swoją okazję miał Jonjo Shelvey, który próbował zdobyć bramkę zza pola karnego, ale Illan Meslier wyczuł jego intencję. Eddie Howe mógł myśleć, że nad jego drużyną ciąży jakaś klątwa, gdyż z powodu kontuzji w drużynie musiał przeprowadzić aż trzy zmiany. W drugiej połowie Leeds United w dalszym ciągu prowadziło grę i w 67. minucie Daniel James oddał bardzo groźny strzał, który prawdopodobnie wylądowałby w siatce, gdyby nie interwencja obrońcy. Leeds próbowało, ale bramkę zdobyło Newcastle, gdy w 75. minucie Jonjo Shelvey oddał strzał z rzutu wolnego, który niespodziewanie wylądował w siatce, gdyż Meslier popełnił spory błąd!

Spotkanie pomiędzy Pszczołami a Wilkami było równie powolne, co te w pierwszych minutach na Old Trafford. Żadna z drużyn nie zagroziła poważnie swoim przeciwnikom. Zagrożenie wypatrzył natomiast sędzia, który w 35. minucie przerwał to spotkanie z powodu... latającego nad stadionem obcego drona. Wydawało się, że piłkarze na murawę nie wrócą, ale główny arbiter spotkania zdecydował się wznowić to spotkanie. Druga połowa rozpoczęła się od bramki Wolves, gdy Joao Moutinho przyjął piłkę przed polem karnym i pięknym strzałem z "fałsza" umieścił piłkę w siatce! Odpowiedź gospodarzy przyszła w 71. minucie, gdy do dośrodkowania Mbeumo dopadł Toney, który strzałem z woleja dał swojej drużynie wyrównanie! Wolverhampton nie złożyło z tego powodu broni i w 78. minucie odzyskało prowadzenie. Podopieczni Bruno Lage przeprowadzili akcję po obwodzie, a silnym strzałem zza pola karnego zamknął ją Ruben Neves! W ostatnich minutach spotkania drużynę gospodarzy dobił Adama Traore, który wykorzystał świetnie podanie kolegi z drużyny. Bramka nie została jednak zaliczona, gdyż Hiszpan był na spalony.

Manchester United - West Ham United 1:0 (0:0)

Bramki: 90+3' Rashford

Manchester: de Gea - Dalot, Maguire, Varane, Telles - McTominay, Fred (82' Cavani) - Greenwood (82' Martial), Fernandes, Elanga (63' Rashford) - Cristiano Ronaldo

West Ham: Areola - Coufal (70' Fredericks), Dawson, Zouma, Cresswell - Rice, Soucek - Bowen, Lanzini, Fornals - Antonio

Żółte kartki: Maguire - Rice

Sędzia: Jonathan Moss

Leeds United - Newcastle United 1:0 (0:0)

Bramki: 75' Shelvey

Leeds: Meslier - Ayling, Llorente, Struijk, Dallas - Koch, Klich (80' Gelhardt) - Raphinha, Rodrigo, Harrison - James (71' Roberts)

Newcastle: Dubravka - Trippier, Lascelles (68' Clark), Schaer, Dummett (63' Manquillo)- Willock, Shelvey, Joelinton (42' Longstaff) - Fraser, Wood, Saint-Maximin