Piłka ręczna - Liga Europejska: kolejna porażka Zagłębia
fotoandrus.pl

• Data publikacji: 22.01.2022, 19:47

Zagłębie Lubin nadal bez zwycięstwa w fazie grupowej Ligi Europejskiej szczypiornistek. Polski zespół na wyjeździe 19:29 z liderem grupy SG BBM Bietigheim.

W dwóch pierwszych meczach Miedziowe były blisko uzyskania korzystnego rezultatu, gdyż z Nantes oraz Baia Mare przegrały nieznacznie. Bietigheim wygrało swoje mecze z tymi zespołami. Tym samym było liderem grupy i zmierzyło się z Zagłębiem we własnej hali. Niespodziewanie początek meczu należał do mistrzyń Polski, które prowadziły 4:1 w siódmej minucie. Kilka minut później lubinianki miały nawet cztery trafienia zapasu. Zespół z Niemiec szybko odrobił straty, notując od stanu 6:9 serię aż 11:0. Tym samym Zagłębie nie rzuciło bramki od 14. do 33. minuty meczu. W takiej sytuacji nie można było mówić o dobrym rezultacie.

SG BBM Bietigheim grał już pewnie po początkowych problemach i zmierzał po kolejne dwa punkty. Zagłębie było bardzo podłamane długim fragmentem gry, w którym nie zdobyło żadnej bramki. Polski zespół ostatecznie przegrał 19:29 i poniósł już trzecią porażkę w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Dla Zagłębia siedem goli rzuciła Emilia Galińska. Trafienie więcej dla ekipy gospodarzy zanotowała Inger Smits. W barwach Bietigheim zagrała Karolina Kudłacz-Gloc, która rzuciła jedną bramkę.

SG BBM Bietigheim - Zagłębie Lubin 29:19 (16:9)