Australian Open: Magda Linette odpada z turnieju deblowego

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 23.01.2022, 03:18

Para Magda Linette i Bernarda Pera odpadły w 1/8 finału turnieju deblowego Australian Open. Duet polsko-amerykański przegrał po wyrównanym meczu w dwóch setach z Anastazją Potapową i Rebeccą Peterson.

Pierwsze cztery gemy przebiegły bez większych emocji, każdy z nich kończył się zwycięstwem do 30. na korzyść pary podającej. Pierwszych break pointów doczekaliśmy w gemie piątym. Magda Linette początkowo świetnie serwowała w kluczowych momentach, później jednak nastąpił gorszy moment w grze pary Polki, co wykorzystały to rywalki, zdobywając przewagę przełamania. Dwie partie później niewiele brakowało, aby para szwedzko-rosyjska zdobyła drugiego brejka. Szczęśliwie Magda i Bernarda opanowały sytuację przy niekorzystnym dla siebie wyniku 15:40 i obroniły serwis. Polka miała wyraźne problemy z powtarzalnością zagrywki. W gemie dziewiątym niestety nie miała ona już tyle szczęścia co w poprzednich i set zakończył się po podwójnym błędzie serwisowym Linette.

W drugim secie Peterson i Potapowa bardzo łatwo wygrywały własne podania i ich przewaga była dużo bardziej widoczna. Dwa pierwsze gemy serwisowe duetu polsko-amerykańskiego zakończyły się długimi grami na przewagi. Pierwszego przełamania doczekaliśmy się w gemie piątym, tym razem dzięki bardzo dobrej grze przy siatce Bernardy Pery, na prowadzenie wyszła para Polki. Na odpowiedź ze strony drugiej drużyny nie musieliśmy długo czekać. Już w następnej partii reprezentantka Polski nie utrzymała podania i powróciliśmy do stanu remisowego. Następnie jednak nastąpił lepszy moment gry Polki i Amerykanki. W przeciwnym duecie, a szczególnie w zachowaniu Rosjanki widoczna była duża nerwowość, zakończyło się to przełamaniem na korzyść pary Linette/Pera i szansą zakończenia seta przy własnym podaniu. Tenisistka ze Stanów Zjednoczonych nie wykorzystała jednak okazji i losy drugiej partii rozstrzygnąć się miały w decydującym, trzynastym gemie. W nim pierwsza część należała do pary naszej zawodniczki, a Potapowa w niezbyt elegancki sposób znów dała upust emocjom, najpierw wybijając piłkę w trybuny, a następnie rzucając rakietą o kort. Po zmianie stron sytuacja się zmieniła, Bernarda nie wykorzystała piłki setowej przy własnym serwisie, a chwilę później po fatalnym błędzie Polki przy siatce, przy pierwszej okazji mecz zakończył duet Peterson/Potapowa.

Dla Magdy Linette jest to koniec udziału w tegorocznym Australian Open. Polka trzy dni temu odpadła również w drugiej rundzie turnieju singlowego. Lepsza para dzisiejszego meczu zmierzy się w ćwierćfinale ze zwyciężczyniami spotkania Danilina/Haddad Maia - Bolsova Zadoinov/Eikeri.

Rebecca Peterson/Anastazja Potapowa (SWE/RUS) - Magda Linette/Bernarda Pera (POL/USA) 6:4, 7:6 (6)