Saneczkarstwo - PŚ/ME: Geisenberger mistrzynią Europy, Taubitz z Pucharem Świata
Sandro Halank, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 23.01.2022, 12:39

Za nami ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w jedynkach kobiecych. W połączonej wraz z mistrzostwami Europy rywalizacji najlepsza była Natalie Geisenberger. Natomiast w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Julia Taubitz. Klaudia Domaradzka na zakończenie sezonu była 28.

Końcówka sezonu dla Klaudii Domaradzkej była przyzwoita. Polka już w ostatni weekend w Oberhofie awansowała do głównych zawodów Pucharu Świata, co powtórzyła także na zakończenie cyklu w Sankt Moritz. W finale sezonu nasza reprezentantka uplasowała się na 28. pozycji. Mogło być lepiej, ale wszystko popsuł zły pierwszy ślizg. Najlepsza była Natalie Geisenberger, dla której był to 52. triumf w Pucharze Świata oraz piąte mistrzostwo Europy w jedynkach. Drugi stopień podium padł łupem Madeleine Egle, a trzeci Eliny Vitoli.

W klasyfikacji generalnej drugi raz karierze zwyciężyła Julia Taubitz. Niemka w wyrównanej walce o Puchar Świata wygrała o 32 punkty z Madeleine Egle. Dla Austriaczki pocieszeniem może być to, że była najlepsza na przestrzeni całego sezonu w klasycznych zawodach. Na trzecią pozycję, dzięki zwycięstwu na koniec awansowała Natalie Geisenberger. Klaudia Domaradzka w klasyfikacji generalnej była 37., a Natalia Jamróz 44.