Bobsleje/Skeleton - MŚJ/MŚU20/MŚU23: Julia Słupecka z brązem w monobobach

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 23.01.2022, 12:55

W ostatnich dniach w Innsbrucku rozgrywane były mistrzostwa świata juniorów oraz mistrzostwa świata do lat 23 w bobslejach. W Austrii odbyła się także rywalizacja juniorów i zawodników do lat 20 w skeletonie. Spośród naszej kadry najwyższą lokatę zajęła Julia Słupecka, która wywalczyła brązowy medal w monobobach.

Julia Słupecka medal w monobobach zdobyła głównie, dzięki małej liczbie zawodniczek startujących w zawodach. Co prawda Polka zajęła trzecią lokatę, ale w kategorii do lat 23 liczone były tylko cztery bobsleistki. Lepsze od 22-latki były Viktoria Cernanska i Georgeta Popescu. Natomiast wśród wszystkich juniorek Słupecka uplasowała się na piątej pozycji. Tutaj złoto powędrowało do Maureen Zimmer.

Najlepszy wynik spośród polskiej męskiej kadry w Innsbrucku osiągnęli Aleksy Boroń oraz Bartosz Sieńkiewicz. Nasza dwójka uplasowała się na piątej lokacie w rywalizacji do lat 23, a wśród juniorów byli na 12. pozycji. W tej drugiej klasyfikacji liczeni byli także Radosław Sobczyk i Kacper Jastrzębski, którzy zajęli 15. miejsce. Złoto u juniorów powędrowało do dwójki Maximilian Illmann/Lukas Koller, a w zawodach do lat 23 najlepsi byli Laurin Zern i Rupert Schnek.

W czwórkach męskich oraz dwójkach kobiecych na starcie nie stanęła żadna polska załoga.

Wśród skeletonistów w mistrzostwach udział wziął jeden Polak. Vladyslaw Polyvach zajął 18. miejsce w kategorii juniorów. Tutaj najlepszy był Jewgienij Rukosuew, który wyprzedził Lukasa Nydeggera. Ten z kolei triumfował wśród zawodników do lat 20. Niestety w skeletonie kobiet nie mieliśmy okazji oglądać żadnej reprezentantki Polski. W rywalizacji do lat 20 najlepsza była Anastazja Tsyganowa, która była trzecia w rywalizacji wszystkich juniorek. W tej konkurencji złoto na szyi zawiesiła Susanne Kreher.