Narciarstwo alpejskie - PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel poza trasą. Niebezpieczny supergigant pokonał nie tylko Polkę

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 23.01.2022, 13:59

Bardzo niebezpiecznie było dziś w Cortina d'Ampezzo. 24 panie nie ukończyły swojego przejazdu, Lisa Hoernblad potrzebowała interwencji medyków, a Sofia Goggia prawdopodobnie zakończyła zawody z kontuzją. Maryna Gąsienica-Daniel problemy miała już na samej górze stoku, w wyniku czego także nie ukończyła swojego startu.

Zawody otworzyła mistrzyni olimpijska z 2018 w supergigancie – Ester Ledecka. Czeszka miała nieco problemów z przejazdem, przez co kolejne zawodniczki nie miały większego problemu z poprawieniem jej wyniku. Po kilku rotacjach na dłuższe prowadzenie wyszła Elena Curtoni, która poradziła sobie z trasą z czasem 1:20,98. Jechała równo, czysto i bardzo szybko, nie bała się tej prędkości.

Sofia Goggia w swoim przejeździe podjęła bardzo duże ryzyko – jechała niezwykle szybko, bardzo agresywnie i na niebieskiej bramce nie poradziła sobie z siłą odśrodkową, która zaburzyła jej jazdę i doprowadziła chwilę później do upadku i staranowania kolejnej bramki. Na szczęście Włoszka wstała o własnych siłach i zdawało się, że obyło się bez większych obrażeń. Kolejne zawodniczki zdawały się jechać w miejscu upadku Goggi nieco bardziej zachowawczo, przez co wiele z nich traciło tam cenne sekundy.

Podobnie niebezpieczny upadek, w tym samym miejscu co Goggia, zaliczyła Lisa Hoernblad. Szwedka jednakże nie była w stanie o własnych siłach zejść z trasy – została zabrana na noszach. Kolejne panie jeszcze bardziej nieufnie podchodziły do trasy, a nam pozostało wyczekiwać na start reprezentantki Polski, Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka nie podołała i wypadła z trasy już w górnej części stoku. Rywalizację ostatecznie zwyciężyła Curtoni, a podium uzupełniły Tamara Trippler oraz Michelle Gisin.