LCS: Dignitas oraz Team Liquid awansują do półfinałów
Riot Games, Inc.

• Data publikacji: 23.01.2022, 23:00

Za nami dwa pierwsze ćwierćfinały turnieju Lock In w amerykańskich rozgrywkach LCS. Wielką sensację sprawili gracze Dignitas, którzy wynikiem 2:0 pokonali faworytów turnieju, 100 Thieves. Zaskoczeń nie było w drugim starciu, gdzie Team Liquid bez większych problemów ograli FlyQuest, również w dwóch mapach.

huhi Lulu 1/1/11 1/3/8 Karma Biofrost

Rozgrywka rozpoczęła się od skutecznego ganku Rivera na górnej alei w piątej minucie, na którym grający Jarvanem IV leśnik zdobył pierwszą krew. Odpowiedź Closera nastąpiła już chwilę później na midzie, gdzie wspólnie z Abbedagge udało mu się pokonać Blue. W kolejnych minutach doszło do kilku kolejnych wymian na środkowej alei, po których mieliśmy remis 3:3 oraz równy stan złota. DIG mieli jednak po swojej stronie dwa pierwsze smoki, natomiast Rift Herald należał do Thieves. W 18. minucie Złodzieje użyli Shelly do zniszczenia dwóch wieży na bocie, a następnie wygrali wymianę na dolnej rzece trzech za zero, po której uzyskali 1,500 złota przewagi. Drużyna nie wzięła jednak drake'a, którego kilkanaście sekund później zrobili Dignitas, zdobywając trzecie wzmocnienie do kolekcji.

W 22. minucie 100 Thieves zgarnęli dwa kolejne zabójstwa, powiększając przewagę do ponad trzech tysięcy oraz prowadzenie 8:4. Walka w 28. minucie przyniosła z kolei po dwa zabójstwa każdemu zespołowi, ale kluczowy smok ponownie trafił na konto DIG, którzy pozyskali tym samym piekielną duszę. Następnie w 34. minucie Dignitas wzięli Barona Nashora, by 60 sekund później spotkać się z rywalami na dolnej rzece. Tam odbyła się walka o Starszego Smoka, którą po dłuższe wymianie wygrali gracze DIG pięciu za trzech. Wraz ze wzmocnieniem ekipa nie miała najmniejszego problemu ze sforsowaniem obrony przeciwników i zniszczeniem Nexusa w 37. minucie.

Biofrost Thresh 0/1/11 1/5/2 Karma huhi

Druga mapa rozpoczęła się świetnie dla 100 Thieves, którzy w piątej minucie zdobyli dwa zabójstwa na dolnej rzece, wypracowując sobie 1,500 złota przewagi. Cztery minuty później nastąpiła walka o Rift Heralda, która została całkowicie zdominowana przez Dignitas - drużyna zdobyła cztery zabójstwa, a także wzmocnienie dla siebie, dzięki czemu natychmiast odrobiła całą stratę, zmieniając ją w wynoszącą dwa tysiące przewagę. W kolejnych minutach DIG skupili swoją uwagę na smokach, zdobywając dwa pierwsze na Summoner's Rift, a także zgarnęli kilka zabójstw, zwiększając przewagę do nawet 3,000.

W 21. minucie 100 Thieves zostali wyłapani na midzie, dzięki czemu ich rywale zapisali na koncie trzy kolejne kille, a także na spokojnie pokonali Barona Nashora. Po całej akcji przewaga niebieskiej ekipy przekroczyła sześć tysięcy i kwestią czasu pozostało zamknięcie tego spotkania. Już w 24. minucie zespół wykorzystał wzmocnienie na górnej alei, gdzie udało się mu zniszczyć inhibitor przeciwników. 28. minuta to z kolei całkowita dominacja DIG w walce przy środkowej alei, w której potrójnym zabójstwem popisał się Blue, a drużyna chwilę później zakończyła rozgrywkę, zapewniając sobie awans do półfinału.

CoreJJ Thresh 0/1/11 0/5/2 Rakan aphromoo

Drugi ćwierćfinał ostatniej nocy rozpoczął się bardzo spokojnie - w pierwszych piętnastu minutach obie ekipy zdobyły po ledwie jednym zabójstwie, a także zgarnęły po jednym smoku. Przewagę dwóch tysięcy złota mieli jednak po swojej stronie gracze Team Liquid, którzy zdecydowanie lepiej farmili, a także zgarnęli sporą ilość opancerzenia z wież. 19. minuta to z kolei świetna walka na bocie w wykonaniu TL, którzy zdobyli dwa zabójstwa, a także drugiego drake'a w grze. Trzy minuty później niebieska drużyna wygrała kolejną wymianę trzech za jednego, po której jej przewaga dobiła do 5,000 złota.

Mimo sporego deficytu FlyQuest spróbowali zawalczyć z przeciwnikami o kolejnego smoka. Wymiana okazała się jednak bardzo jednostronna - Team Liquid wykonali trzy zabójstwa, a następnie wzięli wzmocnienie dla siebie. Chwilę później zespół skierował się również po Barona Nashora, po którym różnica przekroczyła siedem tysięcy. W 30. minucie drużyna ruszyła midem ze wzmocnieniem, gdzie wygrała decydującą potyczkę, po której gra została zakończona.

aphromoo Bard 1/1/2 0/0/9 Rakan Eyla

Mecz rozpoczął się od złego ustawienia Bwipo, które zostało wykorzystane przez przeciwników już w pierwszej minucie. Trzy minuty później FlyQuest dołożyli do tego zabójstwo na dolnej alei, dzięki czemu bardzo wcześnie wypracowali sobie 1,000 złota przewagi oraz prowadzenie 2:0. Chwilę później Team Liquid znaleźli jednak kapitalną odpowiedź na środkowej alei, gdzie zdobyli cztery kolejne zabójstwa i zamienili całą stratę na przewagę. W kolejnych minutach TL przejęli całkowitą kontrolę nad Summoner's Rift, zdobywając trzy pierwsze smoki, a także osiągając prowadzenie wynoszące 2,000 złota.

W 23. minucie Team Liquid zdobyli kolejnego killa, po którym wzięli górską duszę oraz Barona Nashora. Te wzmocnienia pozwoliło drużynie osiągnąć aż 10,000 przewagi, które następnie wykorzystała do zniszczenia inhibitorów na midzie oraz bocie w 28. minucie. Chwilę później zespół wciągnął rywali do walki o Starszego Smoka, w której TL nie dali rywalom najmniejszych szans i po dwóch minutach zakończyli spotkanie i cały ćwierćfinał.