FIBA Europe Cup: ważne zwycięstwo Legii w Niemczech

• Data publikacji: 23.01.2022, 19:58

Legia Warszawa wróciła do gry po trzytygodniowej przerwie i to w świetnym stylu. W zaległym meczu fazy grupowej FIBA Europe Cup wygrała na wyjeździe 95:88 z medi Bayreuth. Genialne zawody zagrał Muhammad Ali Abdur-Rakhman.

Niedziela to nietypowy dzień na rozgrywanie meczów w FIBA Europe Cup. W rozgrywkach trzeba nadrabiać zaległości, jak było w przypadku dzisiejszego meczu medi Bayreuth z Legią Warszawa. Polski zespół w przypadku zwycięstwa zrównałby się z bilansem z Parmą Perm oraz Leiden. Drużyna z Niemiec przegrała dwa pierwsze spotkania i liczyła na premierową wygraną. Legia musiała sobie jeszcze radzić bez nowego zawodnika, Roberta Johnsona. Warszawiacy mieli aż trzy tygodnie przerwy w grze.

Początek meczu należał do medi Bayreuth. Gospodarze w pierwszych minutach popisali się znakomitą skutecznością i w połowie pierwszej kwarty prowadzili aż 19:7. Niemiecki zespół utrzymał dużą przewagę do końca pierwszej odsłony meczu, po której wygrywał 27:18. W drugiej kwarcie Legia weszła na odpowiedni poziom. Po serii 8:0 zakończonej trójką Muhammada Ali Abdur-Rakhmana miała tylko trzy oczka straty - 37:40. Później trafieniem z dystansu na 44:44 wyrównał Łukasz Koszarek. Pierwsza połowa zakończyła się akcją 2+1 w kontrze Jure Skificia i trzypunktowym prowadzeniem gości.

Trzecia kwarta była wyrównana i zespół z Warszawy prowadził po niej nieznacznie 75:73. W ostatniej części gry Legia odskoczyła na dziewięć punktów i zbliżała się do zwycięstwa. Polska drużyna pewnie utrzymała zapas do ostatniej syreny i wygrała 95:88. Stołeczny zespół po tym jak najpierw pokonał problemy z koronawirusem, po trzech tygodniach przerwy triumfował w Bayreuth i został liderem grupy w Europe Cup. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem meczu był Abdur-Rakhman, który zdobył aż 31 punktów, trafiając siedem rzutów za trzy punkty.

medi Bayreuth - Legia Warszawa 88:95 (27:18, 17:29, 29:28, 15:20)