Premier League: Chelsea zwycięża w derbach, cudowna bramka Ziyecha!

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 23.01.2022, 19:28

Niedzielne emocje z Premier League zwieńczyło hitowe, derbowe spotkanie pomiędzy Chelsea FC, a Tottenhamem Hotspur. The Blues zwyciężyli w tym spotkaniu 2:0, a bramki strzelali Hakim Ziyech oraz Thiago Silva. Szczególnie gol tego pierwszego jest warty zobaczenia.

Już od pierwszych minut Chelsea wrzuciła wyższy bieg i w 1. minucie zagroziła bramce Llorisa, lecz Lukaku przestrzelił. The Blues przez całe pierwsze dziesięć minut dominowali nad rywalami, co mogło się podobać sympatykom tej drużyny. Dopiero w 13. minucie strzałem z dystansu gospodarzom zagroził Harry Winks. Z czasem tempo spotkania spadło i wkradło się trochę fauli. Szczególnie okropnym był faul Doherty'ego, który postawił stempel na nodze Sarra i tylko sam Paul Tierney wie, dlaczego Irlandczyk to spotkanie dokończył.

Po dwóch kwadransach gry sytuacja była cały czas taka sama. Podopieczni Thomasa Tuchela byli częściej przy piłce i próbowali skonstruować jakąś składną akcję, a Koguty czekały na dogodną okazję do kontrataku. W 30. minucie Romelu Lukaku popełnił fatalny błąd, gdyż dostał świetne podanie w polu karnym, ale nie trafił w tak prostej sytuacji w piłkę, przez co całe zagrożenie prysło. Do ciekawej sytuacji doszło w 39. minucie, gdy Harry Kane umieścił piłkę w siatce, ale przy tym sfaulował obrońcę Chelsea. Pod koniec pierwszej połowy The Blues próbowali jeszcze nacisnąć na rywali, ale bramka nie padła i Paul Tierney zakończył tę część spotkania.

Druga połowa na Stamford Bridge rozpoczęła się najlepiej jak tylko mogła dla kibiców gospodarzy. Hudson-Odoi ruszył lewą flanką i dograł na prawę skrzydło do Hakima Ziyecha, a marokański magik oddał cudowny strzał, który znalazł swoje miejsce w lewym oknie bramki strzeżonej przez Hugo Llorisa! W 55. minucie było już 2:0! Mason Mount dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a tam całą robotę skończył Thiago Silva!

Od 80. minuty to Tottenham znacznie częściej napierał na bramkę rywali. W 86. minucie doskonałą okazję miał Harry Kane, ale jego strzał został fantastycznie obroniony przez Kepe! Koguty nie zdołały już strzelić bramki kontaktowej i to całkiem dobre spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Thomasa Tuchela.

Chelsea FC - Tottenham Hotspur 2:0 (0:0)

Bramki: 47' Ziyech, 55' Thiago Silva

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Silva, Rudiger, Sarr - Kovacić (73' Kante), Jorginho - Ziyech (90+1' Saul), Mount, Hudson-Odoi (87' Marcos Alonso) - Lukaku

Tottenham: Lloris - Sanchez, Dier, Tanganga (57' Skipp) - Doherty, Winks (89' Gill), Hojbjerg, Davies - Sessegnon (56' Lucas Moura), Kane, Bergwijn

Żółte kartki: Thiago Silva, Jorginho - Tanganga

Sędzia: Paul Tierney