EBL: pewna wygrana Asseco
PLK/Andrzej Romański

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 23.01.2022, 19:45

W meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi Asseco Gdynia pewnie pokonało GTK Gliwice 84:68. Dzięki zwycięstwu gdynianie zbliżyli się do strefy play-off na dystans jednego punktu.

Faworytem niedzielnego starcia wydawali się być gospodarze. Gracze z Gdyni w tabeli zajmowali 12. lokatę, z kolei ich dzisiejsi rywale z Gliwic niezmiennie pozostawali na ostatniej pozycji w tabeli Energa Basket Ligi.

Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry, w której żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie nawet punktu przewagi. Gra była wprawdzie zacięta, jednak nie stała na wysokim poziomie. Oba zespoły zdobyły w pierwszej odsłonie spotkania zaledwie po dziewiętnaście punktów. W drugiej kwarcie gospodarze znacznie podkręcili tempo, objęli prowadzenie i wypracowali sobie dwanaście punktów przewagi. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 51:39 dla Asseco.

Po zmianie stron oba zespoły stawiały przede wszystkim na dobrą obronę czego efektem była skromna ilość punktów zdobytych w obu kwartach. Nieznacznie lepiej znów zaprezentowali się miejscowi, którzy zdobyli w trzeciej kwarcie cztery punkty więcej od rywali. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty gospodarze mieli więc szesnaście punktów przewagi i ich zwycięstwo było w zasadzie przesądzone. Ostatnia kwarta nie przyniosła zmian w dystansie między oboma zespołami i zakończyła się remisem 14:14. Asseco Gdynia pokonała więc ostatecznie GTK Gliwice 84:68. Gdynianie mimo zwycięstwa pozostali na 12. pozycji w tabeli, jednak mają już tylko punkt straty do strefy gwarantującej udział w playoffach. Gliwiczanie natomiast pozostali na ostatnim miejscu w tabeli.

Asseco Gdynia - GTK Gliwice 84:68 (19:19, 32:20, 19:15, 14:14)

Asseco: Music 18, Boykins 15, Dylewicz 12, Bogucki 10, Durham 9, Hrycaniuk 7, Wołoszyn 6, Tomaszewski 5, Wilczek 2, Kowalczyk

GTK: Krajina 14, Stumbris 14, Hinds 12, Gołębiowski 7, Wiśniewski 7, Put 6, Williams 6, Busz 2, Dodd, Radwański