PHL: lider rozgromiony w Tychach
Materiały prasowe PZHL

• Data publikacji: 23.01.2022, 21:30

W niedzielę rozegrano 39. kolejkę Polskiej Hokej Ligi. W najciekawszym meczu GKS Tychy rozgromił 8:1 Re-Plast Unię Oświęcim. Jest to już trzecia kolejna porażka lidera ligi.

Spotkanie w Tychach zapowiadało się bardzo interesująco. Po pierwszej tercji GKS prowadził po trafieniu Bartłomieja Jeziorskiego. W 37. minucie było już 4:0 dla gospodarzy, którzy byli wyraźnie lepszą stroną. Sebastian Kowalówka zdobył jeszcze bramkę, dającą Unii nadzieję na odwrócenie losów meczu. Na początku trzeciej tercji dwa trafienia zanotował Michael Cichy, a tyszanie ostatecznie triumfowali aż 8:1. Ekipa z Oświęcimia poniosła trzecią porażkę z rzędu i ma zaledwie punkt przewagi nad GKS-em Katowice przy takiej samej liczbie rozegranych meczów. GKS Tychy zajmuje piąte miejsce.

Zespół z Katowic w tej kolejce pauzował. W trzech pozostałych spotkaniach wygrali faworyci. Przedłuża się seria porażek Podhala Nowy Targ, które przegrało 0:5 z JKH GKS-em Jastrzębie. Dwie bramki strzelił Arturs Sewcenko. Mistrzowie Polski są na trzecim miejscu ze stratą czterech oczek do Unii. Wynikiem 5:0 zakończyło się także spotkanie w Toruniu. Energa pewnie wygrała z Ciarko STS Sanok. Najskuteczniejsza dzisiaj była Comarch Cracovia, która rozgromiła aż 10:3 Zagłębie Sosnowiec. Hat-tricki dla przeciwnych drużyn zaliczyli Dmitrij Ismagiłow i Jarosław Rzeszutko.