Serie A: Stefano Pioli wciąż bez zwycięstwa nad Allegrim
OgreBot/Wikimedia

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 23.01.2022, 23:00

W 23. kolejce Serie A, na San Siro, drużyna AC Milan zremisowała 0:0 z Juventusem Turyn. Piłkarze z Mediolanu utrzymali 3. miejsce w lidze oraz siedmiopunktową przewagę nad ekipą z Turynu. Stefano Pioli wciąż pozostaje bez zwycięstwa w bezpośrednim pojedynku z Maximiliano Allegrim. Podział punktów, w tym spotkaniu na szczycie ligi, oznacza szansę dla Interu na umocnienie swojej pozycji lidera w tabeli włoskiej ekstraklasy.

O starciach Milanu z Juventusem mogłaby powstać całkiem pokaźna książka. Drużyny stanęły naprzeciw siebie w oficjalnym meczu po raz 237 a historia ich pojedynków sięga 28 kwietnia 1901 roku, gdy zmierzyły się po raz pierwszy w walce o mistrzostwo Włoch. W tamtym meczu Milan wywiózł zwycięstwo z Turynu (3:2), jednak w całej historii potyczek to Juventus ma lepszy bilans. Stara Dama wygrała 92 spotkania, Milan 68, a 77 razy mecz między nimi zakończył się remisem.

Mecz na San Siro, z powodu ograniczeń pandemicznych mogło obejrzeć tylko 5 tysięcy kibiców. Wybrańcy, którym udało się wejść na stadion w pierwszej połowie byli świadkami bardzo ostrożnej i wyrównanej gry. Wpływ na postawy drużyn mógł mieć stan boiska, na którym rozegrano już piąty mecz w ciągu ostatnich dwóch tygodni i które miało fatalny stan już przed pierwszym gwizdkiem. Sędzia Marco Di Bello, który zastąpił chorego na COVID-19, wyznaczonego do tego meczu Orsato, również miał wpływ na wolniejsze tempo spotkania. Arbiter często używał gwizdka, zatrzymując grę nawet po lekkich przewinieniach i  szybko ukarał żółtymi kartkami Leao oraz Locatellego (którego kartka eliminuje z kolejnego spotkania w lidze). Jedyną poważną okazję do zdobycia bramki w pierwszych 45 minutach miał Rafael Leao, jednak świetnym refleksem w tej sytuacji wykazał się Wojciech Szczęsny. Strzał Portugalczyka był jedynym uderzeniem w światło bramki w pierwszej połowie spotkania.

Druga połowa nie przyniosła niestety poprawy jakości gry. Obie ekipy ciągle rozgrywały spotkanie bardzo zachowawczo, tylko sporadycznie przeprowadzając kontrataki na bramkę przeciwników. W 51. minucie Dybala głową próbował oddać pierwszy celny strzał tego meczu dla swojej drużyny, ale piłka przeleciała obok lewego słupka. W 69. minucie Giroud, który zmienił kontuzjowanego Ibrahimovicia, również głową próbował pokonać Wojciecha Szczęsnego, ale Polak zachował się w tej sytuacji bez zarzutu. Trenerzy Pioli oraz Allegri próbowali wpłynąć na swoje zespoły ofensywnymi zmianami, jednak nie przyniosły one rezultatu do końca meczu. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami i zachowały czyste konta.

AC Milan - Juventus: 0:0

Żółte kartki: Leao, Messias - Locatelli, Kean

Milan: Maignan, Calabria (76' Florenzi), Kalulu, Romagnoli, Hernandez, Tonali, Krunic (61' Saelemaekers), Messias, Diaz (61' Bennacer), Leao (76' Rebić), Ibrahimović (28' Giroud)

Juventus: Szczęsny, De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro, Cuadrado (66'Bernardeschi), Bentancur (90' Rabiot), Locatelli (66' Arthur), McKennie, Dybala (90' Kulusevski), Morata (74' M.Kean)

Sędzia: M. Di Bello