Bundesliga: podsumowanie 20. kolejki. Przeciętni Polacy

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 24.01.2022, 09:50

W miniony weekend rozegrano 20. kolejkę piłkarskiej Bundesligi. Łącznie rozegrano 9 spotkań.

Runda rozpoczęła się od piątkowego starcia Eintrachtu Frankfurt z Bielefeld, które pokonało miejscowych 2:0. Tym samym Eintracht pozostaje bez wygranej od 18 grudnia.

Aż sześć goli padło w sobotnim meczu Bayeru Leverkusen z Augsburgiem. Hat tricka dla gospodarzy odnotował Moussa Diaby, a jego drużyna wygrała 5:1, dzięki czemu zachowała 3. miejsce w ligowej tabeli. Wyżej tylko Bayern Monachium i Borussia Dortmund, której nie małych problemów przysporzyło wyjazdowe starcie z Hoffenheim. Do przerwy obie drużyny remisowały. W drugiej połowie gospodarze nie pomogli sobie. Najpierw stracili gola na 1:2, a później trafienie samobójcze odnotował Raum, po czym było już 1:3. Kilkanaście minut przed końcem udało im się strzelić jeszcze jednego gola, ale punktów to nie przyniosło i Hoffenheim przegrało drugi mecz z rzędu.

Mimo porażki, dobry występ w barwach Augsburga zaliczył Rafał Gikiewicz. Polski bramkarz wybronił sytuację sam na sam. Przy bramkach największą winę ponoszą obrońcy. - Bayer zasłużył na wysokie zwycięstwo. Mogło być jeszcze wyższe, lecz stracie kolejnych bramek zapobiegł Gikiewicz - zrelacjonował Bild. Robert Gumny rozegrał 74 minuty, lecz nie przeszkodził Bayerowi w strzelaniu goli.

Słabszy mecz rozegrał Robert Lewandowski. Jego Bayern pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 4:1, ale Polakowi wyraźnie nie szło. Miał problem z wypracowaniem sobie czystej sytuacji strzeleckiej, nie szły mu dryblingi i miał problem z oddaniem czystego uderzenia. Przez niemieckie media został oceniony na "4", a pamiętamy, że stosuje się tam skalę 1-6, gdzie "1" to klasa światowa.

Niespodziewanie komplet punktów zapisało zamykające tabelę Greuther Fuerth. Dla tego zespołu wygrana w 20. kolejce była drugą w tym sezonie. W sobotę na polu pokonanych pozostawił on zespół Mainz. Greuther Fuerth wygrało 2:1, w czym pomogło trafienie samobójcze gracza przyjezdnych.

Łącznie w 20. kolejce padło 32 bramki. Liderem po tej rundzie pozostaje Bayern, który zgromadził 49 pkt. Zajmująca 2. pozycję Borussia Dortmund traci 6 oczek.