Lotto Ekstraklasa: remis w Płocku

• Data publikacji: 02.09.2018, 17:25

Wisła Płock zmierzyła się z Jagiellonią Białystok w ramach 7. kolejki Lotto Ekstraklasy. Płocczanie zremisowali z przyjezdnymi 1:1 (1:0) po spokojnym i wyrównanym spotkaniu.

Gospodarze podbudowani ostatnim wysokim zwycięstwem nad Legią Warszawa (4:1) jako pierwsi mieli szansę na objęcie prowadzenia. Po niezbyt porywającym początku spotkania w 15. minucie rywalizacji świetną okazję na gola miał Ricardinho, jednak trafił prosto w słupek. Skupieni na defensywie przyjezdni ruszyli do ataku, ale obiecującą sytuację zmarnował Roman Bezjak, który w kluczowym momencie nie trafił w piłkę. Chwilę później podopieczni Dariusza Dźwigały ruszyli do kontrataku. Tym razem Ricardinho nie chybił i zdobył w 24. minucie spotkania bramkę na 1:0 po asyście Merebaszwiliego. Białostoczanie po stracie gola próbowali wyjść z pressingiem, jednak bezskutecznie.  W  44. minucie rykoszet od ręki Rasaka skutkował rzutem karnym dla Jagiellonii. Przed wyrównaniem wyniku skutecznie uchronił gospodarzy niemiecki golkiper, który wybronił strzał Novikovasa z jedenastki. Miejscowi prezentowali się nieco lepiej, dzięki czemu zdołali utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy.

W drugą część spotkania podopieczni Ireneusza Mamrota wkroczyli odważniej, ale na przełamanie kulejącej  ofensywy piłkarzy Jagiellonii czekaliśmy do 55. minuty spotkania. Wówczas bramkę na 1:1 zdobył Klemenz, który trafił głową po asyście dośrodkowującego Guilherme. Świetną interwencją popisał się w 65. minucie rywalizacji golkiper Jagiellonii. Kelemen instynktownie wybronił groźny strzał Merebaszwiliego, który mógł zakończyć się bramką na 2:1 dla gospodarzy. W 78. minucie ponownie miejscowi zaatakowali bramkę białostoczan, jednak po raz kolejny bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Goście również pokusili się o gola na miarę prowadzenia, ale wbiegający w pole karne Klimala strzelił obok bramki. Spotkanie wyglądało na niezwykle wyrównane, zatem nie dziwi końcowy remis. Oba zespoły zasłużenie zdobywają po jednym punkcie.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Bramki: Ricardinho (24’), Klemenz (55’)

Wisła Płock: Thomas Dähne, Alan Uryga, Igor Łasicki, Adam Dźwigała, Marcin Warcholak, Mateusz Szwoch (57. Varela), Damian Rasak, Dominik Furman (86. Stilić), Damian Szymański, Giorgi Merebaszwili, Ricardinho (75. Łukowski)

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen, Jakub Wójcicki, Lukas Klemenz, Nemanja Mitrović, Guilherme, Taras Romanczuk, Martin Pospisil (86. Savković), Bartosz Kwiecień, Arvydas Novikovas (67. Świderski), Przemysław Frankowski, Roman Bezjak (80. Klimala)

Żółte kartki: Rasak, Romanczuk, Klemenz, Frankowski, Wójcicki

Sędzia: Paweł Raczkowski