LCS: Evil Geniuses oraz Cloud9 uzupełniają półfinałową stawkę
Michał Konkol/Riot Games

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 24.01.2022, 15:28

Ostatnie dwa ćwierćfinały turnieju Lock In spod szyldu LCS. Evil Geniuses bezproblemowo rozprawiło się z Golden Guardians i wygrało serię 2:0. W drugiej serii Cloud9 pokonało Counter Logic Gaming wynikiem 2:1. Zwycięzcy zmierzą się ze sobą w półfinale. Graczem tygodnia został Kacper "Inspired" Słoma.

Vulcan Gragas 0/2/18 1/4/3 Leona Chime

Pierwsze zabójstwo w tej serii padło na dolnej alei, gdy Ignite Leony dopalił Gragasa. Odpowiedź EG nadeszła w 10. minucie, gdy czterech graczy tej drużyny pojawiło się na górnej alei, a dwa zabójstwa wpadły na konto Impacta. Ten zbyt długo nie nacieszył się swoją dominacją i upadł chwilę później na dolnej alei, a Iconic mógł cieszyć się z dodatkowego złota. Gdy dochodziło już do walk drużynowych, to Inspired i spółka nie pozostawiali złudzeń, która drużyna była silniejsza. Wynajdowanie kolejnych zabójstw oraz lepsza gra mapą pozwalała Geniuszom Zła generować bardzo dużo złota, co w konsekwencji dało przewagę w wysokości 10. tysięcy w 26. minucie. Do tego doszła Dusza Smoka Piekielnego zdobyta w 30. minucie oraz Baron minutę później. W 32. minucie zobaczyliśmy ostatnią walkę drużynową na tej mapie, w której to Danny ustrzelił pięknego Penta Killa! Minutę później Nexus GG eksplodował.

Chime Karma 1/1/6 1/1/14 Lulu Vulcan

Juz w 3. minucie Impact zaznaczył swoją dominację na górnej alei, gdy w pojedynku jeden na jednego wyeliminował przeciwnika. Chwilę później Inspired razem ze swoimi kompanami z dolnej alei wszedł za daleko w dżunglę przeciwnika, co zakończyło się śmiercią jego oraz Danny'ego. Następne zabójstwa posypały się w 9. minucie, gdy Iconic ukradł rywalom Rift Heralda. Konsekwencją tego była śmierć dwójki graczy po obu stronach. EG odbiło się po tej walce w 12. minucie, gdy zgarnęło Smoka Górskiego oraz dwa zabójstwa. W 18. minucie Evil Geniuses dołożyło do tego trzeciego smoka oraz kolejną wygraną walkę. Do tego doszła również Dusza Smoka Chemtechowego oraz Baron Nashor w 25. minucie. Trzy minuty później było już po wszystkim.

Isles Karma 0/3/10 0/0/5 Lulu Poome

Cloud9 popisało się bardzo dobrym początkiem. Najpierw Blaber oraz Isles pozbyli się na rzece Contractza, a następnie jungler Cloud9 razem z Darshanem dwukrotnie pozbawili życia Jenkinsa. Odpowiedź CLG miała miejsce w 7. minucie, gdy trójka graczy tej drużyny pozbyła się przeciwnego botlane'u. Trudne chwile przeżywał Jenkins, który był tłamszony na każdym kroku przez C9 i znacząco odstawał od Darshana. W pewnym momencie miał on aż sześć śmierci. Cloud9 wygrywało walkę za walką i do środkowego etapu rozgrywki wchodziło z przewagą w złocie. W 29. minucie Chmurki zabiły trzech przeciwników i zgarnęły Barona Nashora. W 33. minucie CLG skapitulowało.

Poome Rakan 0/5/17 0/5/8 Thresh Isles

Tym razem to Counter Logic Gaming znalazło pierwsze zabójstwo, gdy Luger oraz Poome wyeliminowali Islesa na samym początku rozgrywki. W 5. minucie CLG znalazło zabójstwo na Blaberze, ale zbyt długo tańcowało wokół wieży rywali, co zakończyło się śmiercią Lugera. Z czasem C9 zaczęło zbierać zabójstwa, ale to ich rywale mieli więcej złota, gdyż zgarnęli więcej wież. W 26. minucie CLG fantastycznie wykorzystało swoje postacie w walce drużynowej i zdemolowało Cloud9, a do tego doszło jeszcze wzmocnienie Barona Nashora. W 31 minucie Fudge i spółka znaleźli dwa zabójstwa na dolnej alei, ale w tym samym czasie Jenkins oraz Contractz zniszczyli dwa inhibitory. Wzmocnione drugim Baronem Counter Logic Gaming było już nie do powstrzymania i wyrównało stan serii w 37. minucie.

Isles Thresh 1/3/8 1/3/5 Karma Poome

W 3. minucie ostatniej mapy tej serii Darshan oraz Blaber zanurkowali po Jenkinsa, co zakończyło się jego śmiercią, ale pomścił go Palafox, który dobił Blabera. Kilka minut później CLG pociągnęło za spust, ale to Cloud9 znalazło więcej eliminacji. Z każdą następną minutą uwidoczniała się dominacja Chmurek, które z łatwością znajdowały kolejne zabójstwa oraz kolejne wieże. Dzięki temu do środkowego etapu rozgrywki Cloud9 wchodziło ze znaczną przewagą w złocie. W 26. minucie obie ekipy starły się na dolnej rzece i początkowo sytuacja wyglądała niekiepsko dla Lugera i spółki, ale w pewnym momencie Cloud9 powiedziało stop i wzięło ze sobą dwóch graczy oraz minutę później Barona. Fudge i jego kompani nie marnowali czasu i ruszyli z pełną mocą na Nexus rywali, który eksplodował w 30. minucie.