Podsumowanie II ligi: remisy królują na szczycie tabeli

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 02.09.2018, 18:31

Większość drużyn przodujących rozgrywkom piłkarskiej drugiej ligi może być umiarkowanie zadowolona z przebiegu 8. kolejki. Spośród pięciu pierwszych drużyn jedynie Olimpia Elbląg pokonała swojego przeciwnika, wygrywając na wyjeździe 3:1 z Górnikiem Łęczna.

Elana Toruń-Widzew Łódź

Świadkami słabego spotkania na szczycie tabeli II ligi byli wszyscy kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Toruniu. Wynik 0:0 zadowolił oba zespoły, a emocje podczas meczu obecne były chyba tylko na trybunach. Na murawie działo się niewiele, a jedyne efekty specjalne, jakie można było obejrzeć na stadionie w Toruniu, to te przygotowane przez kibiców Widzewa. Race rzucane przez sympatyków ekipy z Łodzi zmusiły nawet arbitra do przerwania meczu. Mówi się, że takie zachowanie przyjezdnych nie obędzie się bez konsekwencji. Nie będzie to pierwsza kara dla kibiców Widzewa w tym sezonie. Niespełna tydzień wcześniej zostali ukarani za niewłaściwe zachowanie podczas meczu z Resovią.

Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg

Zdecydowanie więcej gry na wysokim poziomie można było ujrzeć tego weekendu w Wejherowie, gdzie tamtejszy Gryf zremisował z liderującą w tabeli II ligi Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, w barwach których doskonały mecz rozegrał Krzysztof Ropski. To za jego sprawą Siarka mogła już w 18. minucie cieszyć się z prowadzenia. A mogło to nastąpić jeszcze szybciej, gdyby nie pudło Ropskiego trzy minuty wcześniej. Gol dla gości był jednak doskonałym bodźcem dla Gryfa, który od tego momentu coraz śmielej poczynał sobie w ofensywie. Przyniosło to pożądany skutek w 38. minucie, kiedy to blokowany strzał Dawida Rogalskiego dobijał Kamil Włodyka. W drugiej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Wejherowie nie byli już świadkami bramek, choć oba zespoły miały swoje okazje.

Resovia Rzeszów – Błękitni Stargard 1:0