Futsal - ME: kolejne zwycięstwo Rosjan

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 25.01.2022, 19:11

Spotkanie drugiej kolejki "polskiej" grupy C futsalowego EURO pomiędzy Rosją i Chorwacją zakończyło się pewnym zwycięstwem "Sbornej" 4:0.

Faworytem tej rywalizacji wydawali się być Rosjanie, którzy znajdują się w futsalowym rankingu na piątym miejscu. Chorwaci są zaś na ósmej pozycji. W pierwszym meczu tegorocznego EURO "Sborna" rozgromiła Słowację aż 7:1, zaś ekipa z Bałkanów uporała się z Polską 3:1.

Już od początku meczu mieliśmy mnóstwo emocji na placu gry. W drugiej minucie Vedran Matosević ostro sfaulował Robinho i otrzymał czerwoną kartkę. Rosjanie wykorzystali grę w przewadze i dwie minuty później wyszli na prowadzenie. Mocnym uderzeniem z dystansu, Artiom Antoszkin pokonał Zarko Luketina. W 12. minucie Paulinho ładnie obrócił się z chorwackim obrońcą na plecach i zdobył drugiego gola. W samej końcówce pierwszej połowy, wynik podwyższył jeszcze Iwan Cziskala.

W 26. minucie Antoszkin wykorzystał spory błąd Luketina i zdobył gola na 4:0. Już do końcowej syreny nasi sąsiedzi w pełni kontrolowali mecz i bez najmniejszych problemów dowieźli wynik spotkania.

Chorwacja - Rosja 0:4 (0:3)

Bramki: 4' Antoszkin, 12' Paulinho, 20' Cziskala, 26' Antoszkin

Chorwacja: Luketin, Primić - Jelovcić, Marinović, Matosević, Novak, Cekol, Duras, Horvat, Jurlina, Kanjuh, Postruzin, Sekulić, Suton

Rosja: Putiłow, Abramow, Zamtaradze - Cziskala, Dawidow, Afanasjew, Robinho, Abramowicz, Antoszkin, Milowanow, Nando, Nijazow, Paulinho, Sokołow

Żółte kartki: 36' Jelovcić

Czerwone kartki: 2' Matosević, 38' Luketin

Sędziowie: Victor Berg-Audić, Cedric Pelissier