PGNiG Superliga: pierwsza kolejka za nami

• Data publikacji: 02.09.2018, 20:43

W ten weekend rozgrywki zainaugurowała polska liga piłkarzy ręcznych. W meczach pierwszej kolejki triumfowali m.in. PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock. Mieliśmy także pierwsze rozstrzygnięcie w rzutach karnych.

Na inaugurację w Opolu Gwardia podejmowała PGE Vive Kielce. Mistrz Polski nie miał większych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Vive wygrało 36:26. Komplet punktów zdobyła również Orlen Wisła Płock. Wicemistrzowie Polski nie mieli łatwej przeprawy w spotkaniu z MKS-em Kalisz. Gospodarze nie dostali łatwo Nafciarzom za wygraną. Mecz był wyrównany i ostatecznie zakończył się zwycięstwem Wisły 29:26. Pierwsze rzuty karne w sezonie oglądali kibice w Mielcu. Stal po pierwszej połowie prowadziła 14:13 z MMTS-em Kwidzyn. Druga połowa zakończyła się takim samym wynikiem, ale na korzyść gości. Po 60. minutach był remis 27:27. W rzutach karnych MMTS triumfował 6:5.

Sezon od zwycięstwa rozpoczęły Azoty Puławy. Puławianie w meczu z Zagłębiem Lubinem do przerwy wypracowali przewagę 5 bramek, którą w drugiej odsłonie meczu powiększyli do 11 trafień. Wybrzeże Gdańsk w starciu z Pogonią Szczecin po pierwszej połowy miało także 5 goli przewagi. W drugiej części meczu obydwa zespoły rzuciły po tyle samo bramek i Wybrzeże triumfowało 25:20. Trzy punkty zdobył także Chrobry Głogów, który wygrał 29:23 z Piotrcovią. Najbardziej okazałe zwycięstwo odniósł Górnik Zabrze. Szczypiorniści ze Śląska do przerwy prowadzili ze Spójnią Gdynia 16:12. W drugiej części gry zabrzanie całkowicie zdominowali wydarzenia na parkiecie i wygrali 38:24.