NBA: Cavs pokonują Bucks, Hornets gromią Pacers

• Data publikacji: 27.01.2022, 07:30

Cleveland Cavaliers pokonali u siebie broniących mistrzowskiego tytułu Milwaukee Bucks 115:99, dzięki czemu przeskoczyli ich w tabeli Konferencji Wschodniej. Okazałe zwycięstwo odnieśli z kolei gracze Charlotte Hornets, którzy w wyjazdowym meczu zdeklasowali Indianę Pacers 158:126.

Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks

Dzisiejsze starcie w Rocket Mortgage FieldHouse zapowiadało się wręcz wybornie. Znajdujący się ostatnio w świetnej formie podopieczni J.B. Bickerstaffa podejmowali aktualnych mistrzów ligi, czyli Milwaukee Bucks. Obie ekipy przystępowały do gry w najmocniejszych składach, wyłączając kontuzjowanych na resztę sezonu Brooka LopezaCollina Sextona oraz Ricky'ego Rubio, a także mającego drobny uraz kostki Lauriego Markkanena.

Pierwsze minuty meczu należały do graczy Mike'a Budenholzera - przyjezdni już w pierwszej odsłonie zdołali wypracować kilkunastopunktową przewagę nad rywalami, grając na kapitalnej 74-procentowej skuteczności z gry. Gospodarze nie podłamali się jednak i w drugiej kwarcie nie tylko odrobili całą stratę, ale sami wypracowali przewagę sięgającą jedenastu oczek. Duża w tym zasługa Cediego Osmana (23pkt/3zb/4as/2prz) - Turek rozegrał całe dwanaście minut, zdobywając 15 punktów dla Cavaliers. W ostatnich akcjach połowy niewiele się już zmieniło i na przerwę w lepszych nastrojach schodzili Kawalerzyści, którzy prowadzili 65:57.

Po powrocie na parkiet obraz gry był bardzo podobny. Zawodnicy Bucks trafiali w trzeciej kwarcie na fatalnej, 26-procentowej skuteczności z gry i nawet starania Giannisa Antetokounmpo (26pkt/9zb/3as), który zakończył odsłonę z dorobkiem 12 oczek, nie były w stanie pomóc gościom. Podopieczni trenera Bickerstaffa z każdą minutą zwiększali swoją przewagę, aż dobili do dwudziestu jeden punktów różnicy. W ten sposób mecz był już tak naprawdę rozstrzygnięty jeszcze przed ostatnią odsłoną, w której obaj szkoleniowcy dali większą liczbę minut zawodnikom rezerwowym. Ostatecznie Cleveland Cavaliers pokonali Milwaukee Bucks 115:99 i przeskoczyli ich w tabeli Konferencji Wschodniej, zajmując aktualnie 3. miejsce.

"To nie to samo Cleveland, jakie znaliśmy przez ostatnie lata. Teraz mają dobrą drużynę i zasługują na nasz szacunek. W tym sezonie są zespołem play-offowym i chcą się włączyć do walki o tytuł." - chwalił swoich przeciwników Giannis.

Indiana Pacers - Charlotte Hornets

Od kilku spotkań drużyna Pacers nie wystawia swojego najmocniejszego składu. Z pierwszej piątki brakuje aż trzech graczy - Malcolma BrogdonaDomantasa Sabonisa oraz Mylesa Turnera. Dlatego też przed dzisiejszym starciem z ekipą Hornets nikt nie oczekiwał od gospodarzy fajerwerków. Jak się jednak okazało, pomimo niskich oczekiwań Pacers i tak zawiedli.

Pierwsza kwarta była w wykonaniu podopiecznych Ricka Carlisle całkiem udana. Gospodarze rzucali na świetnej 67-procentowej skuteczności z gry, dzięki czemu po dwunastu minutach znajdowali się na prowadzeniu 36:33. Również druga odsłona nie nie wyglądała najgorzej, gdyż Pacers przegrali ją tylko czterema oczkami i na przerwę schodzili, przegrywając 70:71. Niestety od tego momentu gospodarze utracili skuteczność po atakowanej stronie parkietu, a także całkowicie przestali bronić własnego kosza.

Po zmianie stron Szerszenie całkowicie zdominowały rywali, rzucając na fenomenalnej 61-procentowej skuteczności w całej drugiej połowie. Podopieczni Jamesa Borego oddali w tym czasie aż 26 rzutów zza łuku, trafiając 15 z nich - najlepszy pod tym względem Kelly Oubre Jr (39pkt/5zb/3as/2prz) trafił 7/9 prób za trzy punkty. Co więcej, Pacers rzucali na fatalnej, 39% skuteczności, przez co ich strata z każdą minutą wyraźnie się zwiększała. Już w trzeciej kwarcie goście mieli na koncie ponad 100 punktów, kończąc odsłonę, prowadząc 113:94. W ostatniej kwarcie Hornets nie zwolnili tempa i dobili licznik punktów do 45, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyli 158:126, bijąc tym samym rekord organizacji w ilości zdobytych punktów w jednym spotkaniu.