Australian Open: Barty pierwszą finalistką!
NEERAV BHATT / flickr

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 27.01.2022, 11:03

Ashleigh Barty pierwszą finalistką Australian Open! Australijka, ku wielkiej radości miejscowych kibiców, pewnie pokonała Madison Keys 6:1 6:3, awansując do pierwszego finału na australijskich kortach w karierze. Jej rywalką w meczu o tytuł będzie lepsza w starciu Iga Świątek - Danielle Rose Collins.

Zdecydowaną faworytką tego pojedynku była rozstawiona w numerem 1. tenisistka gospodarzy. Barty już na otwarcie przełamała rywalkę po długiej walce i broniąc później swój serwis wyszła na 2:0. Choć Keys później także wygrała gema przy swoim podaniu, liderka światowego rankingu nie pozwoliła jej już na więcej. Australijka wygrała cztery kolejne odsłony, notując tym samym dwa kolejne przełamania i zapisując pewnie na swoim koncie pierwszego seta wynikiem 6:1.

Początek drugiej partii przyniósł znacznie bardziej wyrównaną grę z obu stron, a obie tenisistki pewnie utrzymywały swoje podania. Choć w piątym gemie Amerykanka miała szansę na odebranie podania rywalce i wypracowanie sobie przewagi, prowadząca Australijka skutecznie się przed tym wybroniła. Dodatkowo po chwili sama zdołała zanotować na swoim koncie przełamanie, co pozwoliło jej wyjść na 4:2. Późniejsze gemy na swoim koncie ponownie zapisywały już podające, co ostatecznie zaowocowało wygraną Barty, której do szczęścia wystarczyło tylko jedno przełamanie w tym secie. Liderka rankingu wygrała tę odsłonę 6:3, pewnie pokonując Keys 2:0 i awansując do pierwszego finału w Australian Open w karierze.

Ashleigh Barty (AUS) [1] - Madison Keys (USA) 6:1 6:3

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.