LFL: BDS Academy przejmuje ligę, kłopoty Karmine Corp
Michal Konkol

• Data publikacji: 28.01.2022, 00:30

Karmine Corp mamy problem! Dwukrotni mistrzowie EU Masters fatalnie rozpoczęli nowy sezon LFL i po dwóch kolejnych porażkach w trzecim tygodniu legitymują się bilansem 2-4. Za nimi w ligowej tabeli znajdują się jedynie Team Oplon, którzy nie wygrali nawet jednego spotkania. Na szczycie mieliśmy z kolei spore przetasowania, a Team BDS Academy w dwóch kolejnych grach zwyciężali niepokonanych Vitality.Bee oraz LDLC OL, wskoczyli na czoło tabeli.

Vitality.Bee vs Team BDS Academy - 0:1 (MVP: Crownshot)

Vitality.Bee Team BDS Academy
Szygenda Gangplank 2/2/5 6/3/4 Ornn Agresivoo
Skeanz Lee Sin 2/4/7 1/3/5 Xin Zhao Sheo
Diplex Orianna 2/2/7 3/3/3 Viktor Xico
Jeskla Varus 5/5/2 4/1/5 Jinx Crownshot
Jactroll Leona 1/2/9 1/2/9 Karma Erdote

W środowy wieczór meczem na szczycie było starcie niepokonanych Vitality.Bee z mającymi na koncie jedną porażkę Team BDS Academy. Spotkanie było szczególnie ciekawe dla polskich kibiców sceny Ligi Legend - w VIT.B na pozycji wspierającego gra Jactroll, a po stronie BDS.A poza wspierającym Erdote jest również grający na topie Agresivoo.

Rozgrywka rozpoczęła się bardzo spokojnie, a w pierwszych minutach jedynym wartym odnotowania wydarzeniem było zdobycie powietrznego smoka przez BDS.A w 6. minucie. Trzy minuty później oglądaliśmy walkę przy środkowej alei, w której obie ekipy zdobyły po jednym zabójstwie. Następnie zespoły starły się na górnej rzece, gdzie wymianę dwóch za jednego wygrało Team BDS Academy, które następnie zgarnęło drugiego drake'a. W kolejnych akcjach Vitality.Bee zdołali zdobyć dwa kille, ale ceną za to była wieża na dolnej alei, przez co stan złota pozostawał wyrównany. BDS.A przez cały czas kontrolowali jednak dolną rzekę, dzięki czemu w 17. minucie wzięli trzeciego już smoka.

W 23. minucie VIT.B postawili się przeciwnikom i wygrali walkę przy czwartym drake'u, ale sam smite należał do Sheo, który tym samym zapewnił piekielną duszę swojemu zespołowi. Pomimo braku dodatkowych wzmocnień Vitality.Bee znajdowali swoje szanse na mapie i w 26. minucie odsłonili inhibitor na dolnej alei, a także osiągnęli 2,000 złota przewagi. Następnie drużyna wygrała potyczkę o Starszego Smoka w 30. minucie, zgarniając wzmocnienie oraz ace'ując rywali. Kolejnym celem VIT.B było zakończenie meczu, ale po zniszczeniu inhibitora na bocie ekipa straciła aż czterech graczy, przez co BDS.A mogli bez problemu skierować się po Barona. Następnie zespół wykorzystał wzmocnienie do zniszczenia dwóch inhibitorów, by chwilę później wygrać decydującą walkę na midzie i zakończyć rozgrywkę w 37. minucie.

LDLC OL vs Team BDS Academy - 0:1 (MVP: Crownshot)

LDLC OL Team BDS Academy
Ragner Gwen 9/4/6 8/5/8 Jayce Agresivoo
Yike Jarvan IV 0/8/13 4/3/13 Xin Zhao Sheo
Eika Corki 5/2/5 3/4/10 Vex Xico
Exakick Jhin 4/4/7 7/3/15 Jinx Crownshot
Doss Alistar 0/7/8 3/3/17 Rakan Erdote

Po tym, jak w środę obie ekipy wygrały swoje mecze, dzisiejsza potyczka ponownie była starciem na szczycie. LDLC z bilansem 5-0 przewodzili lidze, natomiast BDS.A po zwycięstwie nad VIT.B liczyli na zatrzymanie kolejnej niepokonanej drużyny.

Rozgrywka rozpoczęła się od bardzo agresywnego invade'u ze strony Team BDS Academy, który zakończył się zdobyciem pierwszej krwi przez Crownshota już w drugiej minucie. LDLC odpowiedzieli jednak bardzo szybko i to z podwójną siłą. Yike najpierw przeprowadził skuteczny gank na topa, gdzie pomógł Ragnerowi zdobyć pierwsze zabójstwa zespołu, a już minutę później złapał we własnym lesie Xico, pozwalając Eice zgarnąć killa. Kontrolę nad neutralnymi obiektami mieli jednak gracze BDS.A, którzy wzięli pierwszego smoka oraz Rift Heralda. W 13. minucie mieliśmy akcje po obu stronach mapy - na topie walkę 2 vs 1 wygrali gracze LDLC OL, dzięki czemu zniszczyli kilka poziomów opancerzenia z wieży. Rywale odpowiedzieli jednak świetną akcją na dolnej alei, gdzie udało im się zgarnąć trzy kolejne zabójstwa, pierwszą wieżę oraz drugiego drake'a.

W ten sposób w 15. minucie Team BDS Academy mieli po swojej stronie blisko 1,500 złota przewagi. Następnie zespoły spotkały się na dolnej rzece i stoczyły tam bardzo długą walkę, którą ostatecznie wygrała drużyna dwóch Polaków. Dzięki temu udało im się objąć prowadzenie 8:5 oraz dorzucić trzeciego smoka do kolekcji. Chwilę później ekipa ruszyła po Barona Nashora i już w 21. minucie pokonała go, zwiększając przewagę do 4,000. Ledwie 60 sekund później BDS.A wykorzystali wzmocnienie do zniszczenia inhibitora na midzie, a następnie przygotowali się do walki o smoka. Ta poszła jednak prawie całkowicie po myśli LDLC, którzy pokonali trójkę rywali i odrobili część strat. Nie udało im się jednak ukraść drake'a, co oznaczało, że Team BDS Academy miało po swojej stronie hextechową duszę.

Pomimo tego kolejna walka w 26. minucie raz jeszcze potoczyła się po myśli LDLC OL, którzy następnie zgarnęli nie tylko Nashora, ale także pojawiającego się niedługo później Starszego Smoka. Gdy wydawało sie, że niepokonana jak dotąd drużyna przejęła całkowitą kontrolę nad grą, przeciwnicy powrócili z deficytu 4,000 sztuk złota i wygrali wymianę, po której pokonali Nashora. Następnie zespół pokonał aż trójkę rywali, samemu nie tracąc żadnego życia, dzięki czemu stan złota raz jeszcze się wyrównał. W 37. minucie LDLC przegrało kolejną potyczkę, ale w tym samym czasie wysłało Ragnera do zniszczenia bazy rywali. Toplaner został powstrzymany w ostatniej chwili, a BDS.A zdobyli dodatkowo Starszego Smoka. Tym razem wzmocnienie było wystarczające i w decydującej walce Crownshot wspólnie z Sheo przeżyli, by zakończyć starcie w 40. minucie.