NHL: Oilers lepsi od Predators po rzutach karnych

• Data publikacji: 28.01.2022, 09:50

W dwa ostatnie dni rozegrano kolejne mecze ligi NHL. Dużo emocji było dzisiaj w Edmonton. Oilers po rzutach karnych wygrali 3:2 z Nashville Predators.

Tabela Konferencji Zachodniej wskazywała na to, że faworytem meczu w Edmonton są goście z Nashville. Predators to druga, a Oilers dopiero jedenasta drużyna zestawienia. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale gospodarze odrabiali straty. Wynik w szóstej minucie otworzył Filip Forsberg. Na sam koniec pierwszej tercji kontrę wykończył Connor McDavid. W drugiej części spotkania Matt Duchene trafił na 2:1 dla Predators, a kilka minut później wyrównał Evan Bouchard. Ostatecznie doszło do dogrywki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych bramkę na wagę zwycięstwa dla Oilers zdobył Connor McDavid.

Także po rzutach karnych i wynikiem 3:2 zakończył się mecz w Ottawie. Decydujący cios dla Carolina Hurricanes zanotował Andrej Swecznikow, który zapewnił wygraną z Senators. Hurricanes zajmują trzecie miejsce na Wschodzie. Liderem są Florida Panthers, którzy pokonali 4:1 Vegas Golden Knights. Aż trzy zespoły zagrały mecze dzień po dniu. We wszystkich przypadkach były to zwycięstwo i porażka. Anaheim Ducks ulegli po rzutach karnych Toronto Maple Leafs, dzień później wygrali 5:4 z Montreal Canadiens.