Euroliga: Zenit lepszy od Anadolu

• Data publikacji: 29.01.2022, 09:25

W ostatnich dniach rozegrano 23. kolejkę Euroligi. W jednym z ciekawszych meczów Zenit St. Petersburg wygrał u siebie 76:67 z Anadolu Efez.

W pierwszym spotkaniu kolejnej serii gier w St. Petersburg Zenit podejmował Anadolu Efez. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się prowadzeniem 37:36 dla gospodarzy. W trzeciej kwarcie zespół Xaviego Pascuala wyraźnie odskoczył. A to dlatego, że zespół z Turcji zdobył zaledwie sześć punktów. Po trzydziestu minutach było 52:42. Zenit pewnie utrzymał wypracowaną przewagę i wygrał 76:67. Mateusz Ponitka zagrał przez 25 minut, nie zdobył punktów, ale zanotował trzy zbiórki i pełnił ważną funkcję w obronie. Aż 21 oczek dla gospodarzy rzucił Alex Poythress. Rosyjska drużyna zajmuje czwarte miejsce z bilansem 13-7.

W tej kolejce rozegrano także dwa mecze hiszpańsko-francuskie. W czwartkowym Barcelona pewnie wygrała 84:71 z LDLC Asvel Villeurbanne. Dzień później do rozstrzygnięcia starcia w Monako potrzebne były aż dwie dogrywki. Real Madryt w końcówce podstawowego czasu gry odrobił straty i dopiero w drugiej części dodatkowego czasu przechylił szalę na swoją korzyść, triumfując 90:84. Tym samym nie doszło do zmiany lidera, gdyż Królewscy obronili się przed Barcą.

Ciekawie było w meczu dwóch niemieckich drużyn. Bayern Monachium po świetnej czwartej kwarty wygrał 62:56 z Albą Berlin. Ważną trójkę z faulem w końcówce trafił Władimir Lucić, który łącznie zdobył 19 punktów. Zmierzyły się ze sobą także dwie rosyjskie drużyny. CSKA Moskwa wygrało w Kazaniu 86:75 z Unicsem. Liderem gości był Aleksiej Szwed, który rzucił 27 punktów, trafiając sześć rzutów zza łuku.