Ligue 1: rezerwowi bohaterami hitu!

• Data publikacji: 02.09.2018, 22:55

Hit w Ligue 1 zakończył się zwycięstwem Olimpique Maryslii. Goście wygrali rzutem na taśmę, a bohaterem okazał się Valere Germain, który zdobył zwycięską bramkę w 90 minucie. Kamil Glik cały mecz spędził na murawie.

Pierwsza połowa to dominacja Olimpique Marsylii. Ich główny aktor, czyli Mitroglou, tworzył raz za razem kolejne okazje, a pierwszy groźny strzał oddał w 7. minucie. 30 minut później Grek strzelił w lewy, dolny róg bramki, ale Diego Benaglio wspaniale wyskoczył i zdołał zatrzymać piłkę. Marsylia jednak w ostatniej minucie połowy dopięła swego - w doliczonym czasie gry Dimitri Payet popisał się swoimi umiejętnościami i bardzo dokładnie dośrodkował na głowę Mitroglou, któremu nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę obok prawego słupka. AS Monaco straciło gola do szatni i Leonadro Jardim musiał zareagować, bo, póki co, jego zawodnicy dali się stłamsić u siebie na stadionie.

Widocznie chwila przerwy pomogła graczom z Monaco. Już w 48. minucie obrona Marsylii popełniła błąd. Piłka trafiła do Falcao, ten minął bramkarza, uderzył na bramkę, ale na linii znajdował się jeden z obrońców Olimpique. Do odbitej piłki dopadł Tielemans i strzelił w lewą stronę bramki, jednocześnie wyrównując stan spotkania. 5 minut później Falcao tym razem nie pomylił się i sam wykończył akcje, trafiając do siatki. Zabójczy początek drugiej połowy i AS Monaco wyszło na prowadzenie! Tym razem jednak pole do popisu miał trener Rudi Garcia, który zdecydował się wpuścić na boisko swojego najlepszego gracza ubiegłego sezonu - Floriana Thauvin. Ten już w 74. minucie odwdzięczył się i zdobył bramkę technicznym strzałem obok prawego słupka po przebojowej, indywidualnej akcji. Wynik na tablicy znów remisowy. Gdy spotkanie dobiegało końca, a fani godzili się już z podziałem punktów, Rudi Garcia wyciągnął kolejnego asa z rękawa. Tym razem z ławki podniósł się Valere Germain, meldując się w 87. minucie na boisku, a w 90. minucie jako strzelec gola w notesie sędziego! Francuz wyskoczył najwyżej podczas dośrodkowania z rzutu rożnego i główkując wbił piłkę do bramki. Warto wspomnieć, że asystował mu Thauvin.

Olimpique Marsylia wygrywa w hicie Ligue 1 rzutem na taśmę, a bohaterami Les Olympiens okazała się dwójka rezerwowych. Trener Garcia musi z pewnością czuć satysfakcję, jak dobrego nosa miał do zmian! Kamil Glik niestety, ale dziś może się "pochwalić" tylko żółtą kartką w pierwszej połowie spotkania.

AS Monaco - Olimpique Marsylia 2:3 (0:1)

Bramki: 1:1 Tielemans 48', 2:1 Falcao 53' - 0:1 Mitroglou 45+1', 2:2 Thauvin 74', 2:3 Germain 90'

AS Monaco: Benaglio - Henrichs, Glik, Jemerson, Barreca (81' Mboula), Ait Bennasser, Aholou, Rony Lopes, Tielemans (86' Pellegri), Grandsir (66' Sidibe), Falcao

Olimpique Marsylia: Pele - Sakai, Rami, Luiz Gustavo, Amavi, Sanson, Strootman, Sarr (62' Thauvin), Payet (87' Germain), Ocampos, Mitroglou (90+1' Kamara)

Kartki: 36' Glik - 77' Amavi

Sędziował: B. Millot (Francja)