Australian Open - ATP: Miedwiediew drugim finalistą
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.01.2022, 12:37

Danił Miedwiediew uzupełnił skład finału Australian Open 2022. Rosjanin pokonał Stefanosa Tsitsipasa 7:6(5), 4:6, 6:4, 6:1.

W drugim półfinale tegorocznego Australian Open zmierzyli się Danił Miedwiediew i Stefanos Tsitsipas. W poprzedniej rundzie znacznie większe problemy z awansem miał Rosjanin, który wyszedł ze stanu 0:2 w setach z Felixem Augerem-Aliassime. Grek bez straty partii odprawił Jannika Sinnera.

W pierwszej odsłonie nie obejrzeliśmy żadnego przełamania. Jedyne, a zarazem aż cztery break pointy zmarnował Miedwiediew w dziewiątym gemie. Zwycięzcę wyłonił tie-break. W nim jako pierwszy mini breaka uzyskał Tsitsipas, prowadząc 4:2. Seria niewielkich autów Greka pozwoliła jego rywalowi odrobić straty. Ostatecznie po nietrafionym forhendzie Tsitsipasa, set powędrował na stronę Miedwiediewa. Mimo maksymalnego dystansu gemowego potrwał on tylko 47 minut. Drugą odsłonę od przełamania zaczął zawodnik rozstawiony z czwórką. W szóstym gemie powtórzyła się sytuacja z końcówki tie-breaka i niewielkie auty Greka dały rezultat 3:3. Po serii łatwo wygranych gemów przez serwujących przyszedł break po stronie 23-latka. W przerwie doszło do starcia pomiędzy sędzią a Rosjaninem. Miedwiediew zarzucał, że tata, a zarazem trener jego rywala, rzuca pod jego osobą obraźliwe słowa. Po zmianie stron Tsitsipas zwieńczył partię.

W trzecim secie ponownie na starcie break pointów musiał bronić drugi tenisista rankingu. Tym razem zrobił to skutecznie, za pomocą serwisu. Dalsze gemy przebiegały pod dyktando podających. Rozstrzygnięcie zapadło w dziesiątym gemie. Niżej notowany zawodnik nie wytrzymał presji wywieranej przez Rosjanina i stracił serwis. Czwarty set okazał się tym ostatnim. Miedwiediew nie popełniał błędów, a coraz częściej mylił się Grek, u którego widać było trudy turnieju. Rosjanin wygrał 6:1 i zagra w swoim czwartym wielkoszlemowym finale. Jego rywalem będzie Rafael Nadal.

Danił Miedwiediew (RUS) [2] - Stefanos Tsitsipas (GRE) [4]: 7:6(5), 4:6, 6:4, 6:1