EBL: niespodzianka w Dąbrowie Górniczej
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 28.01.2022, 19:58

Do sporej niespodzianki doszło w Dąbrowie Górniczej. Osłabiony MKS wygrał 83:78 z Zastalem Zielona Góra w meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi.

Zdecydowanym faworytem meczu 20. kolejki w Dąbrowie Górniczej byli goście z Zielonej Góry. Zastal miał na swoim koncie 12 zwycięstw, czyli dwa razy więcej niż MKS. Byliśmy także świadkami debiutu nowego zawodnika w ekipie zielonogórzan - Paula Jacksona. Gospodarze byli poważnie osłabieni z powodu zakażeń koronawirusem. Mimo tego postawili się faworytowi. W pierwszej kwarcie Zastal miał niedużą przewagę i prowadził po niej 18:16.

W drugiej części gry MKS przejął prowadzenie i pokazał rywalom, że nie będą mieli łatwego zadania. Do przerwy ekipa z Dąbrowej Górniczej prowadziła 36:32. W połowie trzeciej kwarty Zastal wyrównał na 45:45, ale gospodarze odpowiedzieli. Odbudowali kilka punktów przewagi, a mieli nawet osiem oczek zapasu - 58:50. Co więcej, MKS na początku czwartej odsłony po raz pierwszy wypracował dwucyfrową przewagę - 62:52. W kolejnych minutach gospodarzom zabrakło skuteczności, a zielonogórzanie to wykorzystali, notując serię 10:0. Tym samym na pięć minut przed końcem był remis i wszystko zaczęło się jakby od początku.

Koszykarze MKS-u mimo tego, że zostali dogonieni, to grali walecznie do samego końca i to się opłaciło. Na 45 sekund przed końcem Caio Pacheco trafił za trzy punkty na 78:71. Gospodarze byli o krok od sprawienia niespodzianki. Ostatecznie triumfowali 83:78. Michael Lewis zdobył 21 punktów dla zespołu Jacka Winnickiego. Double-double (21 punktów i 10 zb.) zanotował Dragan Apić.

MKS Dąbrowa Górnicza - Zastal Zielona Góra 83:78 (16:18, 20:14, 22:20, 23:26)