Piłka ręczna: Francja - Szwecja [ZAPIS LIVE]

Piłka ręczna: Francja - Szwecja [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 28.01.2022, 20:30

Francuzi czy Szwedzi - która z tych drużyn zagra w wielkim finale o złoty medal Mistrzostw Europy 2022? Drugi z meczów półfinałowych rozpocznie się o godzinie 20:30, zapraszamy!

 

Francja - Szwecja 33:34 (14:17)

Relacja na żywo

Wiadomo już więc, że w wielkim finale o złoty medal z Hiszpanami zmierzą się Szwedzi. Francuzi natomiast zagrają o brąz z reprezentacją Danii. Oba mecze już w niedzielę. Tymczasem dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na relację z meczów finałowych!

Francja - Szwecja 33:34 - ALEŻ HISTORIA! Ekipa Francji z bramką kontaktową. Za chwilę Szwedzi tracą piłkę, ale bohatersko wybronił piłkę Palicka! REPREZENTACJA SZWECJI W FINALE!

Francja - Szwecja 32:34 - Minuta do końca i standardowo, przerwa dla trenera. Będą emocje do ostatniej sekundy, bo to nie jest wynik nie do odrobienia!

Francja - Szwecja 32:34 - Jeszcze przed powrotem Francuzów do pełnego składu, gola zdobywa Gottfridsson. Fenomenalnie natomiast znów broni Palicka i to chyba "gwóźdź do trumny" dla ekipy Trójolorowych!

Francja - Szwecja 32:33 - Dwie minuty dla Lagergrena, ale Francuzi też grają w piątkę.

Francja - Szwecja 31:33 - Pellas z siódmą bramką w tym meczu, świetnie zagrał ze skrzydła po ukosie!

Francja - Szwecja 31:32 - A jednak! Tak jak mówiliśmy, wystarczyło kilka minut i tylko jedna bramka dzieli obie ekipy na pięć minut przed końcem! Duży udział ma w tym Gerard, który interweniował we francuskiej bramce.

Francja - Szwecja 30:32 - Zbyt agresywnie chciał teraz zatrzymać Minne szwedzki obrońca. Descat kolejny już rzut karny zapisał na swoje konto.

Francja - Szwecja 29:32 - Szybka akcja w wykonaniu Francuzów, to mogło się podobać! Nahi łatwo minął jednego z rywali i oddał bramkę z rotacją.

Francja - Szwecja 28:31 - Gottfridsson kontra Minne. Dwóch zawodników ze świetną skutecznością wymieniło się teraz uprzejmościami w postaci oddanych bramek.

Francja - Szwecja 26:30 - Nawet Karabatić nie jest w stanie uratować swojej drużyny. Kiepskie te ostatnie minuty w wykonaniu Francuzów, ale poczekajmy jeszcze - wynik może się zmienić w ostatniej chwili!

Francja - Szwecja 26:30 - Interweniuje teraz szwedzki bramkarz. Utrudniają sobie Trójkolorowi tę grę na dziesięć minut przed końcem.

Francja - Szwecja 26:28 - Hugo Descat także bez pomyłki w rzucie z siódmego metra. No cóż, na niego Francuzi mogą liczyć. Natomiast warto zwrócić uwagę na to, że kiepski dzień ma za sobą Dika Mem. Tylko 40% skuteczności na ten moment.

Francja - Szwecja 25:28 - Doskonale radzą sobie Szwedzi, jeśli chodzi o wywalczenie cennych rzutów karnych. Tu oczywiście po raz kolejny trafia Pellas.

Francja - Szwecja 25:27 - Tournat między nogami bramkarza Szwecji. Gonią rywali, oj cały czas gonią.

Francja - Szwecja 23:26 - Wystarczyło teraz mrugnąć, by ominąć bramkę. Cios za cios, do końca kwadrans!

Francja - Szwecja 22:25 - Po profesorsku Gottfridsson zaskoczył teraz francuskiego bramkarza. Zdecydowany lider na boisku.

Francja - Szwecja 21:23 - Sporo zmęczenia widać w ataku pozycyjnym Francji. Szwedzi póki co mocno trzymają się tej dwupunktowej przewagi.

Francja - Szwecja 19:22 - Szwedzi bawią się na boisku. Dynamika to ich drugie imię, ale i świetnie wykorzystują straty Francuzów.

Francja - Szwecja 19:21 - Descat precyzyjnie zdobywa swoją szóstą bramkę w tym spotkaniu. Trzeba to powiedzieć, 29-latka naprawdę trudno zatrzymać.

Francja - Szwecja 18:20 - Musieli teraz zwolnić tempo Trójkolorowi, bo bardzo szybko Szwedzi wrócili na pozycje. Przy ataku Francuzi stracili piłkę, ale Pellasowi tym razem nie udało się zdobyć szybkiej bramki - a szkoda, bo mogło to być bardzo efektowne zagranie.

Francja - Szwecja 17:20 - Teraz chwilę nieuwagi Szwedów wykorzystał Minne.

Francja - Szwecja 16:20 - Szwedzi bardzo czujnie grają w defensywie, na razie utrzymują taką samą różnicę punktową. Fabregas rzucił dla Francji, ale długo nie musiał czekać na odpowiedź rywala.

Francja - Szwecja 14:18 - Wracamy do gry, pierwsze dwie minuty po przerwie bez udanych akcji. Dopiero Pellas wykorzystuje rzut karny.

Wracamy za kilkanaście minuty, a wtedy na pewno czekają nas kolejne duże emocje!

Francja - Szwecja 14:17 - Kilka sekund wystarczyło Gottfridssonowi, żeby zdobyć jeszcze jedno trafienie. Środkowy rozgrywający powiększył prowadzenie swojej ekipy do trzech bramek.

Francja - Szwecja 14:16 - Francuzi nie spieszą się w swojej prawdopodobnie ostatniej akcji w tej odsłonie. Nie opłaciło się to, bo Karabatić przegrał pojedynek z Palicką w bramce.

Francja - Szwecja 14:16 - Niesamowicie gra Gottfridsson, który dwukrotnie pod rząd znajduje sposób na ominięcie trudnej strefy obrony Francuzów.

Francja - Szwecja 13:14 - Ajjj, Hugo Descat będzie żałował tego rzutu. Karny niezaliczony, bo piłka uderzyła w poprzeczkę. A mogło to być prowadzenie dla Trójkolorowych na trzy minuty przed przerwą.

Francja - Szwecja 13:13 - Dla odmiany teraz rzut z siódmego metra na konto Szwedów. Pellas póki co ze stuprocentową skutecznością.

Francja - Szwecja 12:12 - Agresywnie grają Szwedzi w obronie. Efektem kolejna kara dla Walliniusa oraz karny dla Francuzów - oczywiście wykorzystany.

Francja - Szwecja 11:11 - Choć defensywa Trójkolorowych utrudnia Szwedom rozegranie akcji, to tym razem Carlsbogard znalazł sposób na zdobycie jedenastej bramki. Wciąż jednak mamy remis, bo odpowiedział Descat.

Francja - Szwecja 10:10 - Krótka przerwa dla francuskiego szkoleniowca, zobaczymy czy pomoże ona w powrocie do dobrej gry, bo ostatnie kilka akcji to tylko straty piłek.

Francja - Szwecja 10:10 - Palicka nie tylko pilnuje swojej bramki, ale umie wykorzystać sytuację, kiedy w drugiej nie ma czujnego obrońcy. Rzucił dwa gole z rzędu przez całe boisko i mamy remis!

Francja - Szwecja 10:8 - Genialna zmyłka w wykonaniu Gottfridssona. Teraz i Skandynawowie bawią się na rozegraniu.

Francja - Szwecja 10:7 - Oj, przedobrzył teraz Darj. Chciał przekozłować piłkę do bramki, ale zbyt pewnie poczuł się w ataku. Swojego drugiego gola po zejściu z ławki zdobywa za to Descat.

Francja - Szwecja 9:7 - Dwie minuty kary tym razem dla Walliniusa. Od problemów uratował teraz Szwedów ich bramkarz.

Francja - Szwecja 9:7 - Persson zrehabilitował się za poprzednie słabsze akcje. Szwedzi cały czas próbują łapać kontakt z rywalami.

Francja - Szwecja 9:6 - Pomyłka za pomyłkę. Francuzi na spokojnie rozegrali akcję, jednak to Dika Mem pospieszył się z atakiem i spudłował. Idealne pole do popisu miał Mellegard, ale również uderzył w poprzeczkę.

Francja - Szwecja 7:6 - Ależ szybka akcja rozegrana przez Szwedów! Skandynawowie odrabiają straty momentalnie!

Francja - Szwecja 7:4 - Na ławce posiedzi sobie teraz Descat, a więc Francuzi zagrają w osłabieniu. Sytuacja raczej przypadkowa, ale sędziowie dopatrzyli się faulu.

Francja - Szwecja 6:3 - Może być z siebie dumny szwedzki bramkarz. Trójkolorowi rozgrywają intuicyjne, czasami ciężkie do odczytania akcje, a jemu udało się świetnie przewidzieć plan skrzydłowego. Szwedzi zdobywają jednak bramkę z rzutu karnego.

Francja - Szwecja 6:2 - Po powrocie na boisko przełamuje impas Carlsbogard. Nie zawodzi jednak Karabatić, który ustawił się bardzo dobrze na wprost bramkarza.

Francja - Szwecja 5:1 - Trójkolorowi bardzo mocno postawili na pewną ofensywę. Póki co się to opłaca, bo po pięciu minutach mają już wyraźną przewagę i o czas prosi trener Skandynawów.

Francja - Szwecja 3:1 - Szybka, znacznie lepsza odpowiedź Descata na nieudany rzut Gottfridssona!

Francja - Szwecja 2:1 - Dika Mem nie poradził sobie z interwencją bramkarza, ale wyręczył go po chwili Descat.

Francja - Szwecja 1:0 - Yanis Lenne otwiera worek trafień dla Francuzów.

Francja - Szwecja 0:0 - Zaczynamy! Szwedzi przy piłce.

Obie ekipy już na parkiecie, za moment usłyszymy hymny narodowe.

Tak jak pierwszy piątkowy mecz, tak i druga batalia o finał rozpocznie się z przynajmniej kilkoma minutami poślizgu. Bądźcie z nami!

Już za chwilę, już za moment! Na boisku pojawią się lada moment kolejne dwie półfinałowe drużyny. Kilka minut jednak jeszcze musimy poczekać.

Aktualnie trwa mecz, w którym zostanie wyłoniony pierwszy finalista. Zaraz po nim rozpocznie się jednak pojedynek między Szwedami, a Francuzami - obie ekipy po raz ostatni na podium tej imprezy stały w 2018 roku. Która z nich zapewni sobie dzisiaj przynajmniej srebrny medal? Zapraszamy na relację, która rozpocznie się około godziny 20:30!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.