Koszykówka - SUZUKI PP Kobiet: bydgoszczanki zdeklasowały pierwszoligowca z Gdańska
Aliaksandr Morozau

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 28.01.2022, 22:00

W Bydgoszczy rozpoczął się w piątek SUZUKI Puchar Polski w koszykówce kobiet. Po wycofaniu się Ślęzy Wrocław, w jedynym dzisiejszym meczu ćwierćfinałowym Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz grały z pierwszoligowym AZS-em Uniwersytet Gdański.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 94:54 AZS Uniwersytet Gdański (21:17, 28:11, 23:15, 22:11)

W ćwierćfinale w hali "Arena" przeciwnikiem bydgoszczanek był najlepszy zespół pierwszej ligi AZS Uniwersytet Gdański. Rzecz jasna siła potencjału obu ekip była widoczna od pierwszych minut pojedynku, choć dopiero w drugiej kwarcie gospodynie zaczęły zdecydowanie odjeżdżać. Po pierwszej kwarcie, w której miejscowe popełniały mnóstwo błędów i były bardzo niedokładne, to już od początku drugiej wzmocniły obronę i złapały swój odpowiedni rytm w ataku. Szczególnie zabójcze dla gdańszczanek okazały się rzuty z dystansu (9/17 za 3, AZS UG tylko 3/8 w ciągu 20 min). Do przerwy ze znakomitej strony pokazywała się 20-letnia Wiktoria Sobiech, która zdobyła najwięcej punktów dla swojego zespołu - 13, w tym miała 100 proc. skuteczności rzutów za trzy. W sytuacji wzrastającej przewagi trener Piotr Kulpeksza mocno rotował składem. W efekcie tego po dwóch odsłonach Bydgoszcz miała już 21 punktów więcej i jasne się stało, że żadna krzywda w tym pojedynku zdarzyć im się nie może. W trzeciej i czwartej kwarcie dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji. szkoleniowiec systematycznie dawał szanse gry także tym zawodniczkom, które w meczach ligowych najczęściej siedzą na ławce, a każda z nich zdołała zapisać się w protokole meczowym. Ostatecznie, Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz wygrał z AZS-em Uniwersytet Gdański 94:54. Najskuteczniejszymi zawodniczkami były Angelika Stankiewicz - 17 pkt. (Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz) oraz Agata Stępień - 14 pkt. (AZS Uniwersytet Gdański).