Australian Open - ATP: Kokkinakis i Kyrgios z tytułem deblowym
Carine06

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.01.2022, 13:48

Thanasi Kokkinakis i Nick Kyrgios pokonali 7:5, 6:4 Matthew Ebdena i Maxa Purcella w finale debla wielkoszlemowego Australian Open 2022.

Sobota dla australijskich kibiców rozpoczęła się bardzo szczęśliwie. Kolejny tytuł wielkoszlemowy wywalczyła Ashleigh Barty. Po finale singla kobiet przyszedł czas na rozstrzygający mecz debla panów. W nim nieoczekiwane zestawienie tworzyło czterech reprezentantów gospodarzy. Po jednej stronie siatki stanęli Matthew Ebden i Max Purcell. Z drugiej zaś Thanasi Kokkinakis i Nick Kyrgios.

Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem tenisistów greckiego pochodzenia. Zawodnicy pewnie wygrywali swoje podanie aż do jedenastego gema. Serwujący Ebden, obronił trzy break pointy, lecz przy czwartym został zaskoczony returnem pod nogi. Chwilę później Kokkinakis zwieńczył seta na 7:5. W drugim secie po serii szybkich gemów ponownie pojawiły się problemy przy serwisie 34-latka. Kyrgios i Kokkinakis ostrzeliwali rywali, przełamując do zera. Ich przeciwnicy podobnie jak przez poprzednią część meczu nie wypracowali sobie break pointów. Mecz zakończył się rezultatem 7:5, 6:4. To pierwsza sytuacja od 2012 roku, kiedy to posiadacze dzikiej karty wygrali turniej wielkoszlemowy.

Thanasi Kokkinakis/Nick Kyrgios (AUS/AUS) [WC] - Matthew Ebden/Max Purcell (AUS/AUS): 7:5, 6:4