Biathlon - ME: genialny pościg Tomaszewskiej!

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 29.01.2022, 15:30

W sobotę w niemieckim Arber odbywały się biegi pościgowe w ramach Mistrzostw Europy. U panów zwyciężył Sveere Dahle Aspens, a u pań Alina Stremous z Mołdawii. Genialny start zaliczyła Natalia Tomaszewska. Polka awansowała o 33 pozycje, kończąc bieg na 8. lokacie.

Warunki na strzelnicy dziś nie rozpieszczały. Szalejący wiatr uniemożliwił wielu zawodniczkom dobre strzelanie. Najlepsza finalnie okazała się Stremous, która rozpoczynała bieg jako czwarta. Pomimo czterech pudeł udało jej się przybiec na metę jako pierwsza. Srebro przypadło Janinie Hettich, która ukończyła bieg ze stratą 17.7 sekund do Mołdawianki. Warto zaznaczyć, że Niemka popełniła, aż pięć błędów na strzelnicy. Cztery karne rundy zaliczyła również Jenny Enodd, która wywalczyła brązowy medal. Warunki na strzelnicy świetnie oddaje wynik zwyciężczyni sprintu Ragnhild Femsteinevik. Norweżka, aż ośmiokrotnie musiała pokonywać dodatkowe 150 metrów biegu. Świetnie na strzelnicy spisała się dziś Natalia Tomaszewska. Polka popełniła tylko dwa błędy i dzięki temu, awansowała, aż o 33 pozycje. Finalnie zakończyła start na 8. lokacie ze stratą 2:11.8. Reszta naszych reprezentantek uplasowała się dość daleko. Magdalena Gwizdoń zajęła 44. lokatę, a Joanna Jakieła dwa miejsca niżej.

Wiatr nie oszczędził również panów. Zwyciężyła mistrz Europy w biegu indywidualnym, czyli Sveere Dahle Aspens. Norweg "tylko" trzykrotnie pokonywał karną rundę. Na mecie wyprzedził drugiego Rosjanina Petra Paszczenko o blisko 40 sekund. Trzecią pozycję ze sprintu utrzymał Niemiec Lucas Fratzscher, który sześciokrotnie mylił się na strzelnicy. Jedynym Polakiem w stawce był Andrzej Nędza-Kubiniec, który pokonał, aż siedmiokrotnie karną rundę. Finalnie na mecie zameldował się na 55. lokacie. Wyprzedził jedynie Rumuna i Kazacha.