PGNiG Superliga Kobiet: pewne zwycięstwa faworytek
Materiały biura prasowego PGNiG Superligi kobiet

• Data publikacji: 29.01.2022, 15:16

W piątek rozegrano dwa mecze 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Wygrały w nich dwie czołowe drużyny w tabeli - MKS Zagłębie Lubin i MKS FunFloor Perła Lublin. Przełożono spotkania MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Gminy Kobierzyce oraz EKS Start Elbląg - Młyny Stoisław Koszalin.

Do Lubina przyjechała czwarta drużyna ligi - Eurobud JKS Jarosław. Ekipa gości przez kilkanaście minut toczyła wyrównaną walkę z Zagłębiem, a nawet prowadziła 6:4. Kolejne cztery trafienia zanotowały liderki tabeli. Lubinianki zaczęły powiększać przewagę, która do przerwy wynosiła już pięć bramek - 16:11. Druga połowa przebiegła pod znakiem kontroli sytuacji na parkiecie przez gospodynie. Ostatecznie Zagłębie pewnie wygrało 30:24. Po siedem goli zdobyły Karolina Kochaniak-Sala (Zagłębie) i Sylwia Matuszczyk (JKS).

W tabeli prowadzi Zagłębie z czternastoma zwycięstwami. Jedną wygraną mniej i trzy punkty straty do lidera ma MKS FunFloor Perła Lublin. Wiceliderki pewnie wygrały na wyjeździe z Suzuki Korona Handball Kielce, które zamyka tabelę. Lublinianki od pierwszych minutach budowały sporą przewagę. Ostatecznie wygrały 35:18, zdobywając prawie dwa razy więcej bramek od rywalek. Gospodyniom nie pomogło 10 trafień zdobytych przez Magdę Więckowską.

MKS Zagłębie Lubin - Eurobud JKS Jarosław 30:24
Suzuki Korona Handball Kielce - MKS FunFloor Perła Lublin 18:35