EBLK: Zagłębie Sosnowiec wygrało z Polonią
Dawid Lis

• Data publikacji: 29.01.2022, 20:30

CTL Zagłębie Sosnowiec oraz SKK Polonia Warszawa nie rywalizują o Puchar Polski, więc rozegrały dzisiaj zaległy mecz 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Gospodynie triumfowały 89:79.

Mecz w Sosnowcu zapowiadał się ciekawie, gdyż obydwie drużyny przystąpiły do niego w podobnej sytuacji. Na swoim koncie miały do tej pory sześć zwycięstw w sezonie, a także chciały przerwać serię trzech porażek. Na początku meczu Zagłębie prowadziło 7:2, ale po kilku minutach Polonia przejęła prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem 23:22 drużyny z Warszawy. Decydująca dla losów całego meczu była końcówka pierwszej połowy. Gospodynie od wyniku 37:36 zanotowały serię 14:0, dzięki czemu zdobyły wyraźną przewagę.

W drugiej połowie Polonia nie była w stanie zmniejszyć różnicy nawet do mniej niż dziesięciu punktów. W czwartej kwarcie ekipa z Sosnowca miały maksymalnie 19 punktów przewagi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 89:79. Liderką Zagłębia była Jessica January, która zdobyła 28 punktów, a także zanotowała 13 asyst i 8 zbiórek. Dla Polonii 23 oczka rzuciła Anna Pawłowska.

CTL Zagłębie Sosnowiec - SKK Polonia Warszawa 89:79 (22:23, 29:14, 19:19, 19:23)