NHL: zwycięstwo lidera po dogrywce

• Data publikacji: 30.01.2022, 11:20

Za nami dwa kolejne dni rozgrywek ligi NHL. Florida Panthers umocnili się na pozycji lidera Konferencji Wschodniej. Po dogrywce wygrali oni 5:4 z San Jose Sharks.

Florida Panthers podejmowali dziewiątych na Zachodzie San Jose Sharks. Goście po bramkach Tomasa Hertla i Jonathana Dahlena wyszli na prowadzenie 2:0. Jeszcze pod koniec pierwszej tercji kontaktową bramkę strzelił Gustav Forsling. W drugiej części spotkania padło tylko jedno trafienie - Matta Nieto na 3:1. Najbardziej obfita w bramki była trzecia odsłona gry. Panthers zdobyli w niej trzy gole, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dahlen i był remis 4:4. O losach meczu rozstrzygnęła dogrywka, w której zwycięską bramką dla gospodarzy strzelił Sam Bennett.

Stratę do Florida Panthers zanotowali Tampa Bay Lightning. Wiceliderzy Konferencji Wschodniej przegrali u siebie z Vegas Golden Knights. Goście prowadzili 2:0, ale Tampa odrobiła straty w trzeciej tercji. W rzutach karnych rozegrano aż siedem serii, po których Rycerze triumfowali 4:3. Nietypowym wynikiem zakończył się mecz w Calgary. Flames dopiero po trafieniu w dogrywce Johnny'ego Gaudreau wygrali 1:0 z Vancouver Canucks. Czyste konto zachował Jacob Markstroem.