Handball Bundesliga: SC Magdeburg lepszy od Lipska

• Data publikacji: 03.09.2018, 03:43

Za nami druga kolejka rozgrywek Bundesligi szczypiornistów. Polskich kibiców najbardziej interesował mecz, w którym SC Magdeburg Piotra Chrapkowskiego pokonał 28:20 SC DHfK Leipzig Macieja Gębali.

Na początku meczu zespół Gębali miał nawet dwie bramki przewagi, ale faworyzowany SC Magdeburg szybko odrobił stratę. Ekipa, w której gra Piotr Chrapkowski, uzyskała bezpieczną przewagą, którą utrzymała do końca meczu. Do przerwy był wynik 13:9, a spotkanie zakończyło się rezultatem 28:20. Chrapkowski grał głównie w obronie, ale oddał cztery rzuty na bramkę rywali. Polak zdobył dwie bramki. Bohaterami Magdeburga byli zdobywca sześciu goli Marko Bezjak oraz bramkarz Jannick Green, który bronił z 50-procentową skutecznością. Maciej Gębala zdobył jedno trafienie.

Porażkę poniósł klub Bergischer z Maciejem Majdzińskim w składzie. Polski rozgrywający zdobył tylko jedną bramkę na trzy próby. Jego drużyna przegrała 26:29 z TSV Hannover Burgdorf. Po bardzo ciekawym i wyrównanym meczu TBV Lemgo pokonało 25:24 HSG Wetzlar. Zwycięska drużyna, w której gra Piotr Wyszomirski, przez cały mecz goniła wynik, a zwycięską bramkę w ostatnich sekundach rzucił Fabian van Olphen. Wyszomirski grał przez 47 minut i obronił co trzeci rzut.

Jak dotąd komplet dwóch zwycięstw na swoim koncie mają cztery zespoły. Są to wspomniany Magdeburg i Hannover, a także Rhein Neckar Loewen i SG Flensburg Handewitt. Lwy w drugiej kolejce wygrały 26:20 z TVB Stuttgart, a Wikingowie pokonali 26:15 Frisch Auf Goppingen. Swoje pierwsze mecze w sezonie zagrali THW Kiel i SC Erlangen. Były to pojedynki zwycięskie.