Piłka ręczna - Mistrzostwa Europy: Dania - Francja [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 30.01.2022, 15:34

Francuzi i Duńczycy zmierzą się o brązowy medal Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Która z reprezentacji stanie na najniższym stopniu podium, a która zajmie najgorsze dla sportowców, czwarte miejsce? Na naszą relację LIVE z tego spotkania zapraszamy od godziny 15:30!

Dania - Francja 35:32

Relacja na żywo

Zawodnikiem meczu wybrany został Kentin Mahe. Za chwilę Francuzi otrzymają pamiątkowe medale, tymczasem my dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji LIVE. Zapraszamy również na relację z meczu finałowego pomiędzy Szwecją a Hiszpanią, który rozpocznie się około godziny 18:00.

Dania - Francja 35:32 - Koniec! Duńczycy rozbili Francję w dogrywce i to oni zawieszą na szyjach brązowe medale. Francuzi wyjadą z Budapesztu z niczym.

Dania - Francja 35:31 - Zrezygnowani są już Francuzi, fantastycznie w dogrywce gra Lauge Schmidt.

Dania - Francja 33:31 - Tym razem interwencja Vincenta Gerarda, po chwili bramkę zdobywa Richardson.

Dania - Francja 33:30 - Broni Niklas Landin, Duńczycy co raz bliżej medalu.

Dania - Francja 32:30 - Koniec pierwszej połowy dogrywki, za chwilę zmiana stron.

Dania - Francja 32:30 - Przez świetnie grającą w defensywie reprezentację Danii przedarł się Ketin Mahe.

Dania - Francja 32:29 - W poprzeczkę trafia Dika Mem, a chwilę później 32. bramkę dla danii zdobywa Lauge Schmidt.

Dania - Francja 31:29 - Kolejne trafienie dokłada Jacob Holm, dwie bramki przewagi Duńczyków.

Dania - Francja 30:29 - Rasmus Lauge Schmidt trafia do bramki jako pierwszy w dogrywce.

Dania - Francja 29:29 - Pierwszą połowę dogrywki zaczynają Francuzi.

Dania - Francja 29:29 - Nie trafia Hans Mensing, upłynęło 60 minut! Będziemy mieli drugą na tych mistrzostwach dogrywkę.

Dania - Francja 29:29 - Dika Mem trafia po rykoszecie. Piłka dla Danii i przed akcją na wagę brązowego medalu czas bierze Nikolaj Jacobsen.

Dania - Francja 29:28 - Do końca meczu pozostała minuta.

Dania - Francja 29:28 - Najpierw Francuzi nie zdążyli oddać rzutu, a następnie ze skrzydła trafił Lasse Svan. Czas dla trenera reprezentacji Francji.

Dania - Francja 28:28 - Vincent Gerard zatrzymuje na skrzydle Jakobsena, piłka dla Francji.

Dania - Francja 28:28 - Do końca meczu niecałe trzy minuty, na tablicy wyników mamy remis.

Dania - Francja 28:28 - trafia do pustej bramki Svan, jednak kończą się kary Francuzów. Duńczycy mając na parkiecie dwóch zawodników więcej zdobyli tylko jedną bramkę.

Dania - Francja 27:28 - Myli się z rzutu karnego Jakobsen, ważna interwencja Gerarda.

Dania - Francja 27:28 - Bardzo trudna sytuacja Francuzów, karę otrzymuje również Karabatic i muszą grać bez dwóch zawodników.

Dania - Francja 27:28 - Karl Konan pokonuje bramkarza rywali, a chwilę później dostaje karę dwóch minut. Teraz to Duńczycy grają w przewadze.

Dania - Francja 26:28 - Dość szczęśliwie zdobyta bramka przez przytrzymywanego Nicolasa Tournat.

Dania - Francja 26:26 - Dwie kontry reprezentacji Danii i mamy kolejny remis.

Dania - Francja 25:26 - W końcu znalazł sposób na Francuskiego skrzydłowego Landin i broni groźny rzut Kounkoud.

Dania - Francja 24:26 - Celne rzuty oddają Kounkoud i Tournat.

Dania - Francja 24:24 - Punkt za punkt rzucają teraz obie drużyny, kara dwóch minut dla Simona Halda, jest to szansa na zbudowanie sobie przewagi przez Francuzów.

Dania - Francja 23:24 - Po raz trzeci z rzutu karnego do siatki trafia Hugo Descat.

Dania - Francja 23:23 - Pierwszy kontakt z piłką w drugiej połowie Hansa Mensinga i od razu bramka.

Dania - Francja 22:22 - Świetny rzut w sam róg bramki Dika Mema, bez szans był bramkarz.

Dania - Francja 22:21 - Błąd w ataku popełnia Holm i będzie kolejna akcja dla Francji.

Dania - Francja 22:21 - Francuzi łapią kontakt, czas dla trenera reprezentacji Danii.

Dania - Francja 21:18 - Myli się Nikola Karabatic, to już trzeci nietrafiony rzut doświadczonego Francuza. W odpowiedzi szybko prowadzenie powiększają szczypiorniści z Półwyspu Jutlandzkiego.

Dania - Francja 20:18 - Przyśpieszają Duńczycy, bramkę zapisujemy na konto Jacoba Holma. Dodatkowo karę dwóch minut otrzymuje Vincent Gerard.

Dania - Francja 19:18 - Mamy pierwsze prowadzenie w tym meczu dla reprezentacji Danii.

Dania - Francja 18:18 - Kolejna bramka Mahe, takim samym rzutem z dystansu odpowiada Kirkelokke.

Dania - Francja 17:17 - Odpowiadają dwoma mocnymi rzutami z dystansu Duńczycy, bramkarz w onu sytuacjach był mocno zasłonięty.

Dania - Francja 15:17 - Fantastyczny rzut Kentina Mahe, to czwarta bramka tego zawodnika.

Dania - Francja 13:16 - Bramki zdobywają Mahe i Kounkoud, ponownie rośnie przewaga Francji.

Dania - Francja 13:14 - Fenomenalną interwencją rozpoczyna połowę Niklas Landin, Duńczycy nie wykorzystują jednak szansy i gubią się w ataku.

Dania - Francja 13:14 - Zaczynamy drugie 30 minut spotkania. Francuzi prowadzą różnicą tylko jednej bramki, a stawką meczu jest brązowy medal Mistrzostw Europy.

Przerwa. Wracamy za kilkanaście minut na miejmy nadzieję równie wyrównaną, drugą połowę.

Dania - Francja 13:14 - W ostatnich sekundach pierwszej połowy bramkę dla Francji rzuca Ludovic Fabregas.

Dania - Francja 13:13 - Kolejna pomyłka Francuzów, korzysta z tego Magnus Jacobsen i mamy remis.

Dania - Francja 12:13 - Tym razem czas dla Francji.

Dania - Francja 11:13 - Francja trafia pierwszy raz od ponad sześciu minut. Kolejna już bramka ze skrzydła Lenne.

Dania - Francja 11:12 - Najpierw interwencja Landina, a później dobra akcja Kirkelokke i Duńczycy tracą już tylko jedną bramkę.

Dania - Francja 9:11 - Po raz drugi dzisiejszego dnia z siedmiu metrów nie myli się Hugo Descat.

Dania - Francja 7:10 - Pierwsza dwuminutowa kara w tym meczu, otrzymuje ją Niclas Kirkelokke.

Dania - Francja 7:9 - Dzięki dwóm szybkim atakom i skutecznej interwencji bramkarza Duńczycy odrabiają część strat.

Dania - Francja 5:9 - Duńczycy grają zbyt chaotycznie i tracą kolejną bramkę.

Dania - Francja 5:8 - Trener reprezentacji Danii prosi o pierwszy czas w tym meczu.

Dania - Francja 5:8 - Ketin Mahe zaskakuje Duńczyków i strzałem z dystansu wyprowadza reprezentację Francji na najwyższe jak do tej pory prowadzenie.

Dania - Francja 5:7 - Yanis Lenne rzuca ze skrzydła i zdobywa swoją czwartą bramkę.

Dania - Francja 2:4 - Rzut Hansena fantastycznie broni Vincent Gerard, to jego kolejna obrona w tym meczu.

Dania - Francja 0:1 - Wynik spotkania otwiera Hugo Descat.

Dania - Francja 0:0 - Pierwszy atak i pierwsza skuteczna interwencja bramkarza reprezentacji Francji.

Dania - Francja 0:0 - Zaczynamy! Pierwszą akcję w meczu o brązowy medal Mistrzostw Europy 2022 rozegrają Duńczycy.

Porządku w dzisiejszym spotkaniu pilnować będzie para sędziów z Czech - Vaclav Horacek i Jiri Novotny.

Zawodnicy pojawiają się na parkiecie, już za chwilę odegrane zostaną hymny obu państw.

Zerknijmy jeszcze na dorobek medalowy z mistrzostw Europy obu drużyn. Dla reprezentacji Danii zwycięstwo w dzisiejszym meczu oznaczać będzie siódmy medal ogólnie, a czwarty brązowy. Francuzi w imprezach tej rangi na najniższym stopniu podium stawali dwa razy, mistrzostwa Europy wygrywali trzykrotnie.

Oba zespoły spotkały się już podczas tych mistrzostw, wówczas wynikiem 30:29 wygrała Francja.

Starcie rozpocznie się za niecałą godzinę. Przypomnijmy, że Francuzi o niesamowitej końcówce przegrali w półfinale ze Szwedami. Duńczycy za to, w piątek ulegli reprezentacji Hiszpanii.