Piłka ręczna - Mistrzostwa Europy: Hiszpania - Szwecja [Zapis LIVE]

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 30.01.2022, 17:00

Wielki finał przed nami. Obrońcy tytułu Hiszpanie zmierzą się z niesamowicie groźnymi Szwedami. Która z drużyn będzie mogła cieszyć się z tytułu mistrzów Starego Kontynentu? Na naszą relację LIVE zapraszamy od godziny 18:15!

Hiszpania - Szwecja 26:27

Relacja na żywo

Serdecznie dziękujemy za wspólne przeżywanie emocji. Mamy nadzieję, że te mistrzostwa śledziliście razem z nami. Zapraszamy również na obszerne relacje z igrzysk olimpijskich, które rozpoczynają się już w środę!

Informacja dnia: Szwedzi mistrzami Europy, Hiszpanie z srebrem, a brąz wywalczyli dziś Duńczycy.

Hiszpania - Szwecja 26:27 - Może bić się w pierś Canellas za ostatnią akcję. Bardzo wyrównane spotkanie. Bramka za bramkę. Piękna uczta szczypiorniaka na najwyższym poziomie.

Hiszpania - Szwecja 26:27 - SZWEDZI MISTRZAMI EUROPY!!! Po raz pierwszy od 20 lat. Niclas Ekberg wykorzystał pewnie rzut karny.

Hiszpania - Szwecja 26:26 - Rzut karny wywalczony przez Lagergena. Czas się zakończył, a więc to ostatnia akcja meczu.

Hiszpania - Szwecja 26:26 - Co zrobił Canellas? Broni z łatwością Palicka. Pozostało 20 sekund, aby Szwedzi zdobyli bramkę. O czas poprosił również Solberg.

Hiszpania - Szwecja 26:26 - 40 sekund do końca. Hiszpanie przy piłce, a o czas prosi Jordi Ribera.

Hiszpania - Szwecja 26:26 - Canellas z szóstego metra trafia. Cudowna akcja doświadczonego Hiszpana. 90 sekund do końca.

Hiszpania - Szwecja 25:26 - Świetna gra w defensywie Hiszpanów. Teraz szansa na wyrównanie.

Hiszpania - Szwecja 25:26 - Jakiś cudem piłka znalazła Figuerasa i Hiszpanie znów się zbliżają do Szwedów.

Hiszpania - Szwecja 24:26 - Kapitalna i bardzo ważna interwencja Palicki. Co raz bliżej Szwedzi zwycięstwa.

Hiszpania - Szwecja 24:26 - Ponownie Hampus Wanne. Jak on zmieścił tę piłkę przy bliższym słupku? Pięć minut do końca.

Hiszpania - Szwecja 24:25 - Aleix Gomez ze skrzydła. Hiszpanie nie tracą kontaktu, a Solberg poprosił o czas dla swojej drużyny.

Hiszpania - Szwecja 23:25 - Niedokładne podanie Hiszpanów i bezwględnie wykorzystał to Hampus Wanne.

Hiszpania - Szwecja 23:24 - Dwie minuty kary dla Felixa Claara.

Hiszpania - Szwecja 23:24 - Gottfridsson wywalczył karnego, a Ekberg pomiędzy nogami Pereza de Vargasa trafia do siatki.

Hiszpania - Szwecja 23:23 - Gedeon Guardiola z szóstego metra trafia i mamy ponownie wyrównanie wyniku. Bardzo zacięte spotkanie.

Hiszpania - Szwecja 22:23 - Aleix Gomez z prawego skrzydła, lecz zatrzymał go Andreas Palicka. Długo nie oglądaliśmy jego interwencji.

Hiszpania - Szwecja 22:23 - Z lewego skrzydła Wanne. Rzadko oglądamy ataki z tej części boiska.

Hiszpania - Szwecja 22:22 - Canellas wywalczył rzut karny w ostatnim możliwym momencie ataku pozycyjnego, a wykorzystał go Gomez.

Hiszpania - Szwecja 21:22 -O czas poprosił Jordi Ribera.

Hiszpania - Szwecja 21:22 - Przekroczył linię skrzydłowy szwedzki i cudowna bramka z lewej strony nie uznana.

Hiszpania - Szwecja 21:22 - I tak samo u Hiszpanów. Figueras z koła, lecz szybko odpowiedział Gottfridsson.

Hiszpania - Szwecja 20:21 - Ponownie Pettersson, tym razem ze skrzydła. Drugie jego trafienie z rzędu.

Hiszpania - Szwecja 20:20 - Kolejne dogranie do koła. Figueras dziś bardzo aktywny i zdobył tym samym czwartą swoją bramkę.

Hiszpania - Szwecja 19:20 -Pogubili się Hiszpanie w ataku, a przez całe boisko rzucił Pettersson i zdobył pierwszą swoją bramkę dzisiaj.

Hiszpania - Szwecja 19:19 -Dwie minuty kary dla reprezentacji Hiszpanii za błąd podczas zmiany. Ukarany został Aitor Arino.

Hiszpania - Szwecja 19:19 - Obronił Perez de Vargas karnego, lecz Ekberg poprawił się i znów mamy wyrównanie.

Hiszpania - Szwecja 19:18 - Ależ dziś gra ten chłopak. Tarrafeta z piątym trafieniem.

Hiszpania - Szwecja 18:18 - Jakimś cudem piłka wylądowała w rękach Bergendahla, który dziś jest bezwzględny w wykorzystywaniu takich sytuacji.

Hiszpania - Szwecja 18:17 - Maqueda po raz pierwszy w tym spotkaniu. Ponowne prowadzenie Hiszpanów.

Hiszpania - Szwecja 17:17 - Piękne dogranie Gottfridssona do koła, które zakończyło się wyrównaniem Szwedów.

Hiszpania - Szwecja 17:16 - Guardiola w końcu z koła, a Lagergren bardzo szybko odpowiada rzutem. Muszą Hiszpanie uważać na szybkie powroty Skandynawów.

Hiszpania - Szwecja 16:15 - Szybka odpowiedź i Bergendahl odpowiada bramką.

Hiszpania - Szwecja 16:14 - Piękny, mocny rzut Tarrafety za drugiej linii.

Hiszpania - Szwecja 15:14 - Kara dwóch minut dla Paciny Tome, a karnego wykorzystał Ekberg. Dziś Szwed z 100% skutecznością z siódmego metra.

Hiszpania - Szwecja 15:13 - Aleix Gomez wykorzystuje rzut karny. Dobrze układa się początek drugiej partii dla obrońców tytułu.

Hiszpania - Szwecja 14:13 - Carlsbogard momentalnie odpowiada z koła.

Hiszpania - Szwecja 14:12 - Faul w ataku Szwedów. Odpowiada na to Tarrafeta i Hiszpanie prowadzą już dwiema bramkami.

Hiszpania - Szwecja 13:12 - Panowie wrócili na parkiet, a drugą połowę rozpoczynają Szwedzi.

Hiszpania - Szwecja 13:12 - Akcja za akcję. Bramka za bramkę. Hiszpanie schodzą do szatni nieco w lepszych humorach.

Hiszpania - Szwecja 12:11 - Wkręcił piłkę do bramki po ziemi Figueras. 40 sekund do końca połowy, więc o czas poprosił Glen Solberg. Jednak jak to miało miejsce już na tym turnieju więcej mówił Jim Gottfridsson.

Hiszpania - Szwecja 11:11 - Świetna obrona Carralesa, lecz z kontrataku obronił rzut również Palicka.

Hiszpania - Szwecja 11:11 - Wyrównanie Hiszpanów. Świetny atak z czystej pozycji Angela Fernandeza. To już czwarta jego bramka w tym meczu.

Hiszpania - Szwecja 10:11 -Szwedzi gubią piłkę w ataku. Pozostały ostatnie trzy minuty pierwszej połowy. O czas poprosił trener Hiszpanów Jordi Ribera.

Hiszpania - Szwecja 10:11 - Bardzo długa akcja Hiszpanów. W końcu akcję 100% miał Figueras, lecz ponownie zatrzymał go Palicka. Również dwie minuty kary dla Carlsbogarda.

Hiszpania - Szwecja 10:11 -Dwie minuty kary dla Sancheza-Migallona.

Hiszpania - Szwecja 10:11 - Druga bramka Tarrafety. Hiszpanie nie tracą kontaktu.

Hiszpania - Szwecja 9:11 - Prawie udała się akcja dla Claara, lecz Corrales genialnie w bramce!

Hiszpania - Szwecja 9:11 - Tarrafeta z świetnym wejściem i zdobywa bramkę, lecz rywale szybko odpowiadają trafieniem.

Hiszpania - Szwecja 8:10 - Bergendahl wrócił na parkiet i wywalczył rzut karny. Tym razem rzut z siódmego metra wykorzystał Niclas Ekberg.

Hiszpania - Szwecja 8:9 - Figueras ponownie z koła. Bardzko szybka kontra obrońców tytułu.

Hiszpania - Szwecja 7:9 -Piękna indywidualna akcja prawą stroną Gottfridssona!

Hiszpania - Szwecja 7:8 - Aleix Gomez wie jak wykorzystywać takie sytuacje. Ponownie zbliżają się Hiszpanie do Szwedów.

Hiszpania - Szwecja 6:8 - Kolejna interwencja Palicki, lecz rzut karny dla Hiszpanów i dwie minuty karny dla Maxa Darji.

Hiszpania - Szwecja 6:8 -Palicka jest w gazie! Tym razem zdobywa bramkę rzutem przez całe boisko!

Hiszpania - Szwecja 6:7 - Hiszpanie w osłabieniu, a na dodatek Darji wywalczył rzut karny. Jednak dzisiejsze spotkanie to koncert bramkarzy! Wanne ponownie nie trafia z siódmego metra.

Hiszpania - Szwecja 6:7 - Ależ wrzutka Macquedy do Casado, lecz znów Palicka nie daje szans rzutowych.

Hiszpania - Szwecja 6:7 - Max Darji z pierwszą bramką. Ponownie Szwedzi na prowadzeniu.

Hiszpania - Szwecja 6:6 - Coś niesamowitego! Maqueda był sam na sam z Palicką, lecz to szwedzki bramkarz wyszedł z tego starcia zwycięsko.

Hiszpania - Szwecja 6:6 - Świetne dogrania do koła. Figueras z łatwością pokonał Palicke. W końcu Hiszpanie doprowadzili do wyrównania.

Hiszpania - Szwecja 5:6 - Trzecia już bramka Angela Fernandeza. Pogubili się w tej sytuacji rywale.

Hiszpania - Szwecja 4:6 - Zatrzymany Gomez przez Palicke z prawego skrzydła. Nabiera rytmu szwedzki bramkarz.

Hiszpania - Szwecja 4:6 - Angel Fernandez odpowiada również ze skrzydła, ale szybka kontra Chrintza.

Hiszpania - Szwecja 3:5 - Tym razem się poprawił Wanne. Odsłonięte lewe skrzydło i wykorzystana sytuacja przez Szwedów.

Hiszpania - Szwecja 3:4 - Rzut karny dla Szwedów, ale Hampus Wanne uderzył w słupek. Trzecia pomyłka Szweda w tym turnieju w tym aspekcie gry.

Hiszpania - Szwecja 3:4 - Sarmiento faulowany i rzut karny perfekcyjnie wykorzystał Aleix Gomez.

Hiszpania - Szwecja 2:4 - Szybka odpowiedź od Bergendahla.

Hiszpania - Szwecja 2:3 -Piękne zagranie do koła. Angel Fernandez nie mógł się pomylić.

Hiszpania - Szwecja 1:3 - Ależ z łatwością przeszedł lewą stroną Carlsbogard. Kolejna bramka Szwedów.

Hiszpania - Szwecja 1:2 - Bardzo wysoko Szwedzi w defensywie, ale Casado rzuca pierwszą bramkę dla obrońców tytułu.

Hiszpania - Szwecja 0:2 - Przedarł się Oscar Bergendahl przez obronę Hiszpanów. Świetne otwarcie Skandynawów.

Hiszpania - Szwecja 0:1 - Zatrzymany Angel Fernandez! Świetna interwencja Palicki.

Hiszpania - Szwecja 0:1 - Gottfridsson zdobywcą pierwszej bramki w tym meczu.

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Za 9 metra Hiszpanie, jednak bez powodzenia. Pierwsza akcja Szwedów.

Hiszpania - Szwecja 0:0 - Rozpoczynamy! Na początek piłka po stronie Hiszpanów. Warto zauważyć, że do składu Szwedów wrócili Hampus Wanne oraz Niclas Ekberg.

Sędziami tego spotkania będą Robert Schulze oraz Tomas Tonnies. Oba zespoły wyszły już na parkiet. Przed nami hymny narodowe i rozpoczniemy finał Mistrzostw Europy 2022.

Szwedzi czterokrotnie sięgali po tytuł mistrzów Europy. Hiszpanie tylko dwukrotnie, ale te tytuły wywalczyli w 2018 i 2020 roku. Dziś stanął przed szansą na trzeci triumf z rzędu. Do tej pory ta sztuka udało się tylko Szwedom na przełomie tysiącleci.

Oba zespoły spotkały się już w tym turnieju. W rundzie wstępnej lepsi okazali się Hiszpanie, wygrywając 32:28. Świetne spotkanie rozegrali wówczas Fernandez i Canellas.

Mała zmiana godziny rozpoczęcia spotkania. W związku z dogrywką w spotkaniu o brąz finał rozpocznie się o 18:15.

To już ostatni mecz tych Mistrzostw Europy. Hiszpanie w drodze do finału pokonali Duńczyków, a Szwedzi po wyrównanym spotkaniu zwyciężyli z Francuzami. Spotkanie zapowiada się na ucztę szczypiorniaka, więc serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji!