EBL: pewne zwycięstwo Legii z HydroTruckiem
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 31.01.2022, 10:30

Legia Warszawa nie miała najmniejszych problemów i w spotkaniu 20. kolejki Energa Basket Ligi pewnie pokonała HydroTruck Radom 73:60. Zwycięstwo pozwoliło stołecznym zrównać się w ligowej tabeli ze Stalą Ostrów Wlkp. na szóstej pozycji, natomiast przyjezdni z bilansem 4-15 wspólnie ze Startem Lublin okupują 14. miejsce.

Pierwsze minuty gry były dość wyrównane, a drużyny kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Końcówka kwarty to jednak całkowita dominacja gospodarzy, którzy przeprowadzili serial punktowy 7:0, dzięki któremu prowadzili 22:12. Drugą odsłonę od sześciu kolejnych punktów rozpoczął Anthony Ireland, jednak Legia szybko odnalazła swój rytm w ataku i po kolejnym serialu 9:0 ponownie uciekła na dystans kilkunastu oczek, by na przerwę zejść przy prowadzeniu 41:27.

Po zmianie stron przebieg meczu nie zmienił się zbytnio — podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego spokojnie kontrolowali tempo gry, cały czas utrzymując pewną przewagę nad zespołem gości. Po trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili 58:44 i byli już prawie pewni kolejnego domowego zwycięstwa. W czwartej odsłonie przewaga Legii dobiła do 22 punktów na pięć minut przed końcem i wtedy wszystko było już jasne. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 73:60, dzięki czemu zrównali się w tabeli ze Stalą Ostrów Wlkp. na szóstej pozycji.

Legia Warszawa — HydroTruck Radom 73:60 (22:12, 19:15, 17:17, 15:16)

Legia: Kamiński 14, Johnson 12, Cowels III 11, Koszarek 9, Skifić 7, Jovanović 7, Kemp 6, Abdur-Rahkman 5, Wyka 2, Kulka, Sadowski

HydroTruck: Ostojić 16, Ireland 14, Moore 12, Hill 5, Lewandowski 5, Kraljević 5, Dzierżak 3, Zalewski, Zegzuła, Żmudzki