Tenis - ATP Pune: szybki koniec turnieju Walkowa i Zielińskiego

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 31.01.2022, 14:20

Krótko trwała przygoda Szymona Walkowa i Jana Zielińskiego w deblowych zmaganiach w turnieju ATP w indyjskim Pune. Rozstawiona z numerem 3. polska para pożegnała się z rywalizacją już w pierwszej rundzie, przegrywając z francuskim duetem Sadio Doumbla/Fabien Reboul 3:6 6:7(5).

Polski debel zanotował kiepski początek pojedynku, dając się przełamać już w pierwszym gemie przy własnym serwisie. Choć po dwóch odsłonach wygranych przez podających Polacy zdołali odrobić stratę przełamania, rywale od razu ponownie odebrali im serwis i wrócili na prowadzenie. Francuska para utrzymywała kontrolę nad wydarzeniami na korcie i skutecznie wybroniła się w ósmym gemie przed utratą podania, która oznaczałaby wyrównanie stanu seta przez rywali. Po chwili Doumbla i Reboul po długiej walce zdołali zanotować trzecie już przełamanie na swoim koncie, wygrywając tę partię, przy wykorzystaniu trzeciej piłki setowej, wynikiem 3:6.

Walków i Zieliński równie kiepsko rozpoczęli drugiego seta, pozwalając rywalom dołożyć do utrzymanego podania pierwsze przełamanie, co dało im prowadzenie 0:2. Niedługo później na tablicy wyników pojawił się jednak remis, bowiem Polacy odpłacili się prowadzącym przełamaniem powrotnym, by później utrzymać swój serwis. Kolejne gemy upływały pod znakiem pewnie bronionych serwisów, co z biegiem czasu przybliżało do rozstrzygnięcia losów tej partii w tie-breaku. Choć w jedenastej odsłonie polska para rozstawiona z numerem 3. miała okazję na przełamanie rywali i wypracowanie przewagi, Francuzi skutecznie się wybronili, co, po późniejszym utrzymaniu serwisu przez Polaków, doprowadziło do dodatkowej rozgrywki. W niej inicjatywę od razu przejęli Doumbla i Reboul, którzy szybko odskoczyli na 0-5. Choć później młodzi polscy tenisiści ambitnie walczyli o utrzymanie się w tym spotkaniu, prowadzący wykorzystali z czasem czwartą piłkę meczową, wygrywając tego seta 6:7(5), a całe spotkanie 0:2.

Szymon Walków/Jan Zieliński (POL/POL) [3] - Sadio Doumbla/Fabien Reboul (FRA/FRA) 3:6 6:7(5)

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.