VTB: Zastal z drugą wygraną w sezonie, BC Astana pokonana
Tomasz Browarczyk/Enea Zastal

• Data publikacji: 31.01.2022, 21:40

Zastal Zielona Góra nie zawiódł zgromadzonych na trybunach kibiców i pokonał u siebie BC Astanę 91:83. Dla podopiecznych Olivera Vidina było to dopiero drugie zwycięstwo w lidze VTB na dwanaście rozegranych spotkań.

Zielonogórzanie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia i już po pięciu minutach mieli po swojej stronie dwucyfrową przewagę punktową, prowadząc 16:5. Bardzo agresywny od samego początku był David Brembly, który odpowiadał za siedem z tych punktów. W kolejnych minutach podopieczni trenera Olivera Vidina dość spokojnie kontrolowali tempo gry, nie pozwalając rywalom zbliżyć się na dystans kilku oczek i cały czas trzymając przewagę w okolicach dziesięciu punktów. Połowę celnym rzutem tuż przed syreną zakończył Andrzej Mazurczak, a Zastal schodził do szatni przy prowadzeniu 48:38.

Po zmianie stron gospodarze przyspieszyli, czym kompletnie zaskoczyli swoich przeciwników. W ten sposób od stanu 53:45 zielonogórzanie przeprowadzili serial punktowy 14:2, po którym ich przewaga wzrosła do dwudziestu oczek i stało się jasne, że tego starcia już nie przegrają. Co prawda rywale zdołali jeszcze zmniejszyć różnicę i zbliżyć się na niecałe dziesięć punktów, ale w końcówce opadli z sił, dzięki czemu Zastal Zielona Góra odniósł zwycięstwo 91:83. Dla podopiecznych Vidina była to dopiero druga wygrana w lidze VTB na dwanaście rozegranych spotkań.

Zastal Zielona Góra - BC Astana 91:83 (26:18, 22:20, 23:23, 20:22)

Zastal: Nenadić 19, Zyskowski 15, Brembly 14, Apić 12, Joseph 11, Mazurczak 7, Żołnierewicz 6, Sulima 5, Meier 2, Jackson

Astana: Hickey 33, Spencer 12, Campbell 11, Balashov 10, Tikhonenko 6, Bazhin 3, Pan 3, Gavrilov 3, Marchuk 2, Chsherbak, Murzagaliyev, Aitkali